Цікаві традиції привітання: де і як вітаються?

Кожного дня ми вітаємося один з одним. Вітаємося не лише з близькими нам людьми чи друзями, а й з незнайомцями. Привітання настільки поширене, що 21 листопада навіть відзначається Всесвітній день привітань.
У кожній країні, культурі є певні правила привітання. У деяких привітання настільки незвичне, що викликає посмішку у представників інших культур. Найпоширенішим привітанням, як у повсякденному житті, так і на бізнес-зустрічах, є рукостискання. В слов’янських країнах так вітаються зазвичай чоловіки. Якщо люди зустрічаються вперше, то під час рукостискання вони ще представляються один одному. В етикеті рукостискань є деякі правила: vitannia2– чоловік має першим протягувати руку жінці (хоча дане правило в Англії діє з точністю до навпаки);
– якщо Ви сидите, коли Вам простягають руку, то вам необхідно припіднятися;
– рукостискання у будь-яку пору року має здійснюватися без рукавичок;
– якщо перед Вами людина вища за статусом або старше, дочекайтеся, поки він протягне руку першим.Рукостискання широко поширене в американської , слов’янської і більшості європейських культур.
Одним із найнезвичніших способів вітань можна віднести звичай тибетського народу. Під час зустрічі, чи прощання, молодший за віком тибетець має зняти шапку перед старшим, злегка прихилити голову, ліву руку закласти за вухо і показати язика. Така традиція в культурі даного народу з’явилася дуже давно. Вважається, що показуючи мову, співрозмовник запевняє, що він не одержимий демонами, так як у них чорні язики. vitannia3У Тунісі, вітаючись на вулиці, прийнято спочатку поклонитися, піднести праву руку до чола, потім до губ, потім до серця. «Я думаю про тебе, я говорю про тебе, я поважаю тебе» – такий сенс цього привітання.
У Замбії під час вітання люди присідають і плескають у долоні. vitannia6Жителі країни Тонга, розташованої на островах Тихого океану, при зустрічі зі знайомими зупиняються на відстані, похитують головою, тупотять ногою і постукують пальцями.
Один з найцікавіших способів привітання в Кенії. Чоловіки при вітанні танцюють національний танець Адаму. У ньому вони показують всю свою силу і змагаються, хто зможе вище підстрибнути. vitannia5Вітаються вони також і з використанням рукостискання, але перед цим чоловіки обов’язково плюють на руку. Причому перший раз плюють на землю, а в другій – на руку. Якщо Ви плюнете тільки один раз і одразу на руку, то висловіть таким способом неповагу. Жінки під час привітання виконують пісню і притискають свою долоню до долоні співрозмовника. У племені Акамба в знак поваги людини при зустрічі і зовсім плюють в обличчя. vitannia1У Таїланді дотримуючись своїх традицій, тайці в знак вітання з’єднують долоні і прикладають їх до голови або грудей. Традиційне вітання називається «вай». Велике значення має відстань між долонями і тілом людини. Чим ближче долоні піднесені до голови або грудей, тим більшу повагу виявляє людина.
У Франції крім звичайних рукостискань, при зустрічі і прощанні в неофіційній обстановці прийнято тричі стикатися щоками, зображуючи поцілунки.vitannia8 Ескімоси, вітаючи знайомого, злегка вдаряють його кулаком по голові і по плечах.
Жителі Нової Гвінеї з племені вряди-ри, вітаючись, лоскочуть один одного під підборіддям.
Представники африканського народу акамба, що живе на півдні Кенії, на знак глибокої поваги … плюють на зустрічного.

Жителі Республіки Замбії в Центральній Африці, вітаючись, плещуть у долоні і роблять реверанс.
У гренландців немає формального вітання, але при зустрічі вони обов’язково вимовляють: «Хороша погода».
У Ботсвані – невеликій країні на півдні Африки, значну частину території якої займає пустеля Калахарі, традиційне національне «Пула» перекладається як побажання: «Нехай буде дощ!»
У Японії один одному кланяються.vitannia7У деяких індіанських племенах досі при зустрічі незнайомої людини прийнято сідати навпочіпки і сидіти так, поки він не побачить. Такий знак демонструє миролюбність. Вам також можуть запропонувати викурити «люльку миру».
Вважається, що рукостискання з’явилися ще в первісні часи. Тоді, простягаючи один одному руки, люди показували, що у них немає зброї, що вони прийшли з миром.vitannia За іншою версією рукостискання виникло в часи лицарських турнірів. Коли поєдинок двох лицарів затягувався і було ясно, що вони рівні за своєю силою, противники під’їжджали один до одного, щоб обговорити мирний результат поєдинку. З’їхавшись, лицарі простягали руки для рукостискання і тримали їх так до кінця переговорів, тим самим захищаючи себе від можливого підступу і обману з боку супротивника. Ось чому рукостискання і зараз поширене в основному серед чоловіків.
Існує ще безліч унікальних традицій привітання. Скільки народів, стільки й культур привітань. Кожне «здрастуй» інсмідуально і несе в собі особливий, глибокий сенс. Деякі традиції привітання смують, інші – викликають посмішку. Але, без сумніву, в якій би країні Ви не віталися, вітаючи, люди бажають тільки здоров’я, тепла, добра, світла і любові. Як би це привітання не виражалося.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *