Найкрасивіші дороги світу

Не злічити кількості доріг на земній кулі – всі вони кудись ведуть: частина з’єднує міста, частина – інші дороги, деякі з них прокладені серед пагорбів і гір; багатьом уже тисячі років, але лише деякі викликають у мандрівників емоції – від захоплення до страху, – і саме вони вважаються найпопулярнішими туристичними пам’ятками, а іноді й символами місцевостей, на яких вони прокладені.

crasyvi_dorogy

crasyvi_dorogy1Перевал Стельвіо знаходиться в східній частині італійських Альп: зигзагоподібна дорога, в якій налічується понад 60-ть крутих поворотів, простягається на висоті 2,7 км над рівнем моря.
Ця доволі небезпечна дорога визнана кращою трасою для водіння в шоу Top Gear. Сюди приїжджають багато знаменитих гонщиків і любителів гострих відчуттів.

crasyvi_dorogy2Не всі ділянки Форселл Лавардет – високогірного перевалу в Доломітових Альпах, розташованого на висоті 1542 м над рівнем моря, – покриті асфальтом.

crasyvi_dorogy3Після кількох нещасних випадків на ділянках із гравійним покриттям, а також лавин, які часто сходять з гір, цю трасу закрили для автомобілістів. Зате тут дозволено рух на велосипедах.

crasyvi_dorogy4На висоті 1607 м над рівнем моря у французьких Альпах розташована дорога Коль де Турині, більшість ділянок якої дуже небезпечні, але разом з тим – дивовижно красиві.

crasyvi_dorogy5Цю дорогу знають усі любителі Ралі Монте Карло. Саме тут знаходиться одна із найскладніших ділянок автогонок.

crasyvi_dorogy6Дорога Великі ворота в Китаї, також відома, як Дорога в небеса, розташована в провінції Хунань і тягнеться аж на 10 км, будучи найстрашнішою дорогою в країні.

crasyvi_dorogy7Максимальна точка траси, яку будували 8 років і здали в експлуатацію зовсім недавно – у 2006 році, – знаходиться на висоті 1300 метрів над рівнем моря і налічує 99 крутих поворотів.

crasyvi_dorogy8У кінці дороги, назва якої перекладається, як «Сходи тролів», побудовано оглядовий майданчик – з якого відкривається чудовий вид на навколишні траси гори.

crasyvi_dorogy9Перевал Лос Караколес – шлях через Анди з Аргентини в Чилі – має величезну кількість захоплюючих дух поворотів, проте зовсім позбавлений огорож.

crasyvi_dorogy10Протягом практично всього року дорога дорога вкрита снігом. Незважаючи на те, що водіння в таких умовах вимагає особливих навичок, рух тут досить насичений за рахунок вантажівок та туристичних автобусів.

crasyvi_dorogy11Філіппінське шосе Халсема є найвисокогірнішим у державі. Щоб подолати його, мандрівникові необхідно близько 6 годин.

crasyvi_dorogy12Шосе, прокладене серед по-справжньому дивовижних ландшафтів, небезпечно можливими зсувами. Крім того, часто видимість обмежена туманами, а частина дороги не покрита асфальтом.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAРумунська дорога Трансфагарасан довжиною 90 км – одна з найкрасивіших у світі доріг. Вона проходить через гори Фагарас у Румунії і частину трансільванських Альп, з’єднуючи Трансільванію з Мунтенією.

crasyvi_dorogy14Максимальна висота дороги – 2134 м. З початкко жовтня проїзд обмежують через сніг. Візитною карткою цього шляху є віадуки та тунелі. До слова, саме тут розташований найдовший (875 м) тунель у країні.

crasyvi_dorogy15Грімсел – швейцарський перевал, максимальна висота якого становить 2165 м.

crasyvi_dorogy16Цю дорогу, прокладену серед пейзажів неземної краси, побудували ще в 1890-х роках.

crasyvi_dorogy17Дорога Атлас пролягає мальовничими місцях Марокко вздовж ущелини Дейдс. Максимальна висота дороги – 2092 м.

crasyvi_dorogy18Швейцарський перевал Готтард, що з’єднує німецьку й італійську частині країни, – найбільш звивистий з усіх Альпійських перевалів. Максимальна висота дороги становить 2108 м.

crasyvi_dorogy19Дорога, мощену частину якої облюбували велосипедисти, має безліч звивистих поворотів і декілька тунелів, один з яких – довжиною 16 км – є найдовшим автомобільним тунелем у світі.

crasyvi_dorogy20Траса Іроха-Зака – одна з найбільш звивистих і красивих доріг Японії, яка складається з 48 небезпечних поворотів на спуску і такої ж кількості поворотів на підйомі.

crasyvi_dorogy21Льодяна дорога в Туктояктук проходить по руслу замерзлої Траса Іроха-Зака – одна з найбільш звивистих і красивих доріг Японії, яка складається з 48 небезпечних поворотів на спуску і такої ж кількості поворотів на підйомі.

crasyvi_dorogy22

crasyvi_dorogy23

crasyvi_dorogy24Атлантик роуд – найпопулярніша траса Норвегії. Вона нічим не примітна, але саме її прикрашає Сторсезандетський міст, який ще називають «мостом у нікуди».
Цей архітектурний шедевр побудований так, що під певним кутом створюється оптична ілюзія того, що моста зовсім немає, а на його місці розташований гігантський трамплін.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *