Кожен є будівничим свого щастя

Був собі один будівничий. Усе життя він будував будинки, але став старий і вирішив піти на пенсію …
– Я звільняюся, – сказав він роботодавцю. – Йду на пенсію. Буду зі старою онуків няньчити.
Господарю було шкода розлучатися з цією людиною, і він попросив його:
– Слухай, а давай ти побудуй останній будинок і тоді сміло проводимо тебе на пенсію. З хорошою премією!
Будівничий нехотячи, але погодився. Згідно з новим проектом йому треба було побудувати будівлю для маленької сім’ї, і процес пішов: погодження, пошуки матеріалів, перевірки.
Будівничий поспішав, оскільки вже бачив себе на пенсії. Чогось не доробляв, щось спрощував, купував дешевші, ніж зазвичай, матеріали, тому що їх можна було швидше доставити іиаке інше. Він відчував, що робить не найкращу свою роботу, але виправдовував себе тим, що це кінець його кар’єри.
Після завершення будівництва він викликав господаря, щоб здати роботу. Той оглянув будинок і сказав:
– Знаєш, але ж це твій дім! Ось візьми ключі і вселяйся. Всі документи вже оформлено. Це тобі подарунок від фірми за довголітню роботу.
Що відчував старенький будівничий, було відомо тільки йому одному! Він стояв увесь червоний від сорому, проте всі навколо плескали в долоні, вітали його з новосіллям і думали, що він червоніє від сором’язливості. А він червонів від сорому за власну недбалість. Він усвідомлював, що всі помилки і недоліки стали тепер тільки його проблемами, а всі навколо думали, що він збентежений дорогим подарунком. І тепер він мав жити в тому єдиному будинку, який побудував так недбало.
Ми всі – будівничі. Ми будуємо наші життя так само, як ця людина перед виходом на пенсію. Ми часто не докладаємо особливих зусиль, вважаючи, що результати цього конкретного будівництва не так уже й важливі. Так навіщо ж докладати зайвих зусилль? І лише згодом усвідомлюємо, що змушені жити в будинку, який самі собі збудували. Адже все, що ми робимо сьогодні – має неабияке значення.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *