Поцілунок: кілька захопливих фактів, які варто знати

Вважаєте, що все знаєте про поцілунки?
Спробуємо розповісти кілька захоплюючих фактів, які ви, можливо, ніколи не знали про поцілунки. Але повинні знати. На всякий випадок.
kiss41. У більшості людей спогади про перший поцілунок набагато яскравіші, ніж спогади про перший секс.
Джон Боханнон, викладач університету Батлера, попросив 500 осіб розповісти про найважливіший і найприємніший свій досвід, про який вони пам’ятають, включаючи їх перший поцілунок і втрату цноти. Більшість респондентів назвали саме перший поцілунок.
2. Ніхто насправді не знає, навіщо ми це робимо.
Обмін слиною – це справді доволі дивна річ. Так чому ж ми це робимо? Найпоширенішою є теорія про те, що поцілунки є способом обміну біологічною інформацією, яка сприяє правильному вибору партнера.
3. Поцілунок пордовжує тривалість життя.
Відоме дослідження, проведене в 1980-х роках, яке доводить, що чоловіки, які цілують своїх дружин перед виходом на роботу, довше живуть, рідше потрапляють в аварії, і мають вищий дохід, порівняно з одруженими чоловіками, які цього не роблять.
first_kiss4. Але не кожна культура це схвалює.
Антропологи виявили деякі культури в Азії, Африці та Південній Америці, представники яких узагалі не цілуються. Крім усього, навіть у культурах, де поцілунки прийнятні, вони все одно вважаються забороненими і недозволеними в громадських місцях. Поцілунки незаконні навіть у деяких штатах США.
5. Деякі люди бояться цілуватися.
Всі трохи нервують в очікуванні першого поцілунку. Але є люди, які взагалі панічно цього бояться. Цей страх називається філемафобією.
6. Поцілунки допомагають нам залишатися здоровими.
Крім безумовно приємних відчуттів, які дають поцілунки, вони також допомагають нам зберігати своє здоров’я. Обмін слиною і бактеріями зміцнює імунну систему партнерів, прискорює серцебиття і розширює кровоносні судини, знижуючи кров’яний тиск.
pocilunok7. «Kiss» – це не просто слово, це звук
Слово «Kiss» («поцілунок») походить від старого англійського слово «cyssan». Ніхто точно не знає походження цього «cyssan», але вважається, що воно означає звук, який видають люди при поцілунку.
8. Двоє з трьох осіб при поцілунку нахиляють голову вправо.
Вчений з Рурського університету в Німеччині опитав 124 пари і з’ясував, що 65% респондентів при поцілунку нахиляють голову вправо, а не вліво.
9. Пара, яка може перецілувати всіх
Тайська пара в 2013 році увійшла в історію завдяки їх поцілунку, який тривав 58 годин, 35 хвилин і 58 секунд. Вони й досі є рекордсменами світу з найтривалішого поцілунку.kiss310. Це справжнісінька тренування для лицьових м’язів.
У поцілунку задіяні 146 м’язів, у тому числі 34 лицьових і 112 постуральних м’язів. Не дивно, що лише за одну хвилину поцілунку спалюється 26 калорій.
11. Вигадали спеціальні нейрони, які допомагають цілуватися в темряві.
У 1990-х роках команда вчених Прінстонського університету дійшла висновку, що деякі нейрони в премоторній корі головного мозку роблять дуже важливу роботу: вони сприяють координації між тактильними відчуттями і візуальним усвідомленням рис обличчя в темряві. Це могло б пояснити, чому нам вдається так легко знайти губи нашого партнера після того, як гасне світло.
12. Поцілунок як наркотик
При поцілунках в кров викидаються речовини, які впливають на організм так само, як стимулятори на зразок кокаїну. Вони змушують серце битися швидше, дихання при цьому стає глибоким і переривчастим.
13. Поцілунок підвищує стресостійкість та допомагає почуватися в безпеці.
З часом поцілунки сприяють зниженню в організмі рівня гормону стресу кортизолу, що дає відчуття спокою та безпеки. Чим довше ви знаходитесь у відносинах, тим нижче рівень гормону стресу.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *