Дива Полісся: Тунель кохання в Клевані

Природа живе за своїми особливими законами. Надзвичайне лісове диво – грандіозний зелений грот над закинутою залізницею знаходиться на Західному Поліссі за 7 км від селища Клевань (за 24 км від міста Рівне) Рівненської області України.
Тунель кохання на Рівненщині став популярним зовсім недавно, адже ще кілька років тому практично ніхто про нього нічого не чув. Зараз його по праву називають найбільш романтичним місцем в Україні.

tunnel-of-love-2

Дивовижна жива огорожа з дерев утворила над колією вишуканий лісовий коридор, який місцеві поліщуки назвали “Тунелем кохання”. Це зелений тунель у формі ідеальної за пропорціями арки, створений заростями дерев і кущів, які сплелися між собою. Пройтися цим надзвичайно красивим тунелем навесні, влітку або восени не лише дуже приємно, а й це місце править за своєрідне лісове благословіння закоханим…
Унікальний ландшафтний дизайн клеванського “Тунелю кохання” створений безпосередньо самою природою.
tunnel-of-love-3

Після того як промисловці припинили активно користуватися залізничною колією та відповідно підрізати над нею гілки, ліс утворив над нею мальовничий й дуже охайний зелений коридор довжиною понад кілометр.
tunnel-of-love-4Густе мереживо гілля й лункий спів птахів над акуратним зеленим коридором… Чому ліс вирішив подарувати тут людям цю справді неймовірну красу замість звичайної зарослої колії – невідомо. Місцеві кажуть, через велике кохання двох невідомих людей, що перейшло в обійми дерев…
tunnel-of-love-6Найкрасивіший на всьому Поліссі зелений Клеванський тунель приваблює до себе не лише місцевих, але й романтичних мандрівників з усієї України та сусідніх держав.
А вийшов цей феноменальний тунель випадково. Колись, ще за радянської влади, ця залізна дорога вела до військової бази, і її обсадили деревами для маскування. В останні роки дерева і кущі перестали обрізати, і таким чином утворився природний тунель.
tunnel-of-love-5

Дуже рідко тут може проїхати якийсь промисловий поїздок на Оржівський деревообробний комбінат (ліс, що утворив «Тунель кохання», тягнеться приблизно на один кілометр, а сама залізниця тягнеться на 3 км і з’єднує село Клевань з Оржівських деревообробним комбінатом), а решту часу романтичний клеванський Тунель кохання стоїть самотнім в очікуванні гостей…

Одна з легенд стверджує, що таке чудо природи з’явилося після трагічної смерті однієї місцевої пари закоханих.
Проте, швидше за все, природа змогла створити “Тунель кохання” після того, як колію трохи занедбали і припинили вчасно обрізати гілля. Дерева та кущі розрослися, проте товарний потяг, який ще тоді ходив тут щодня, скеровував напрям їхнього росту – так і утворилася природна арочна конструкція, котра тепер стала улюбленим місцем туристів та молодят.
Вважається, що якщо закохана пара загадає одне бажання на двох і поцілується у тунелі під час того, як там буде проходити потяг, то бажання обов’язково здійсниться.
Саме ж смт. Клевань – старовинне поселення, перші згадки про яке сягають ще далекого 1113 року. Тож якщо у когось виникне бажання приїхати подивитися на зелену печеру Тунелю кохання, можна також заразом оглянути і руїни Клеванського замку XV ст., костел Благовіщення XVII ст. та церкву Різдва Христового, зведену у 1777 році.
На жаль, до сьогодні від колись величного литовського замку, увічненого в малюнках Наполеона Орди, збереглися лише 2 напівзруйновані вежі та віадук, фрагмент фортечних мурів і кілька зруйнованих пізніших будівель.
Неподалік від Клевані знаходиться також і ще одна історична перлина Полісся – шляхетна Олика.
Як дістатися до Тунелю кохання?
На автовокзалі в Рівному можна сісти на будь-яку маршрутку або автобус до Луцька і доїхати нимдо смт Клевань. Тунель знаходиться десь за 7 кілометрів на схід від центру селища, про те як до нього дійти можна запитати у місцевих жителів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *