«Перейти Рубікон»: історія виникнення виразу

А чи знаєте ви, що вираз «перейти Рубікон» – тобто прийняти остаточне рішення, яке не залишає шляху назад, сягає своїм корінням ще часів Юлія Цезаря. У січні 49 року до н.е. Гай Юлій Цезар відмовився підкоритися вимогам Сенату про складання з себе будь-якої влади і розпочав похід на Рим, щоб остаточно захопити вже всю владу. Той самий Рубікон – це маленька річка на кордоні Італії та Цезальпінської Галії, перейти яку мусив Цезар, щоб потрапити з Галії, у якій він воював, до Італії, яку він лише збирався завойовувати. rubikon_rikaСама назва «Рубікон» у перекладі означає «червона річка». Цезар-таки домігся всієї повноти влади: через три місяці після того, як Рубікон було перейдено, вже вся Італія була під його владою, а в жовтні 45 року до н.е. його було проголошено довічним диктатором, і вже майже ніхто не сумнівався, що незабаром він проголосить себе царем.
Перейшовши Рубікон, Цезар вступив до Риму і для військових потреб вирішив узяти грошей з казни. Скарбник Метелл був проти. Тоді Цезар вказав йому на стан справ, пригрозив карою і зауважив: «Мені нелегко це говорити, але зробити легко».
Однак у березні 44 року до н.е. (а точніше 15 березня) Цезаря було убито змовниками, причому більшість із них були його друзями.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *