Кенія – країна з сильним англійським впливом

Кенія – багатонаціональна й етнічно різноманітна країна, з багатою культурною та природною спадщиною. Однак сім десятиліть англійського колоніального панування, яким передував тривалий період работоргівлі, призвели до того, що багато кенійських народів значною мірою втратили культурне надбання минулого. Kenia_4У селах Центральної Кенії сьогодні рідко можна почути звуки тамтамів, побачити танці біля нічного багаття. Лише у північних і південних районах Кенії, в меншій мірі порушених впливом колонізаторів, краще збереглися побутові та культурні традиції. Населяють ці області нілотські і кушитські скотарські народи. Художні традиції народів Кенії втілюються в численних домашніх виробах і ремеслах. Kenia_2 Кікуйю, наприклад, досягли високої майстерності в плетінні кошиків та циновок, а в останні роки – і меблів із сизалю. Ці вироби прикрашаються яскравим геометричним орнаментом. Камба славляться як найкращі різьбярі по дереву. Оригінальні й багато орнаментовані їхні табуретки на трьох ніжках. Кісіі в останні роки освоїли вирізання різноманітного посуду і фігурок з мильного каменю. У Массаї, кікуйю, кіпсігіс цікаві щити зі шкіри, на яку наноситься геометричний малюнок. У кушитів доволі поширені вироби з черепахового панцира, а також багато орнаментовані вироби з верблюжої шкіри, а у нілотів – прикраси з бісеру. Kenia_1Кенійські вироби кустарного промислу отримали певне визнання в усьому світі через їх високої якості та незвичайного виду, що також зробило такі вироби однією з основних статей експорту країни. Вироби кустарного промислу декоративні і при цьому повністю функціональні, тому користуються популярністю серед туристів і в таких країнах, як Англія, Франція, Німеччина, Італія та США.
В сучасній столиці Кенії – Найробі досить сильно відчувається англійський вплив. Навіть центральну площу прикрашає вежа з годинником, що нагадують лондонський Біг-Бен. Діловий центр міста складається з широких трилінійних вулиць з висотними офісами, готелями і апартаментами. Колоніальне минуле країни помітно в усіх проявах суспільного життя. У багатьох місцях, поряд з метричними, використовують британські міри ваги і довжини, до розкладу роботи багатьох установ входять традиційні “ланч” і “файв-о-клок”. Kenia_nairobi1Самі кенійці досить неквапливі в будь-якій справі, тому очікувати моментального виконання замовлення, наприклад, у ресторані, не слід. Хоча в Кенії нараховується більше 70 племінних груп, відмінності між ними поступово стираються, – в кенійський стиль життя поступово входить західна культура, але все одно першим питанням при зустрічі двох місцевих жителів залишається “З якого ти племені?”.Kenia_nairobiКенійці в більшості своїй дуже дружні і товариські люди, туризм приносить хороший дохід не тільки в скарбницю країни, а й місцевим жителям, тому до іноземних туристів тут ставляться доволі доброзичливо, але все одно слід бути обережними, стежити за своїми гаманцями і дотримуватися нескладних правил перебування в країні.
У країні, особливо у великих містах, гостро відчувається вплив англійської культури, це наслідки багаторічного панування англійців, коли Кенія була англійською колонією. kenia-nairobi-uhuru-park1Місцеві жителі звикли бачити в країні білих іноземців, чути англійську мову, і ставляться до туристів добродушно, але вважають, що можуть легко на них заробити, завищуючи ціни на свої послуги. Загалом, турист відчуває себе в країні комфортно.Kenia_mahsur-kaldilar

Kenia_Nairobi2

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *