Архіпелаг у Таїланді з чудернацькою назвою Пхі-Пхі

Пхі-пхі – острови неподалік від узбережжя Таїланду, між материком і островом Пхукет. Вони є частиною провінції Крабі. Острови Пхі-пхі складаються з двох основних (Пхіпхі-Дон і Пхіпхі-Лей) і 4 невеличких островів.
Api-Api_

Api-Api1

Api-Api4

Острови сильно постраждали від потужного цунамі у грудні 2004 року, який потряс весь Індійський океан. Тоді загинуло близько 2 тис. осіб (у тому числі 1200 осіб досі вважаються зниклими без вісті).
Назва архіпелагу з малайської звучить як «Пулау Апі-Апі” (малайск. Pulau Api-Api), що буквально перекладається як «Палаючий острів» або «Острів вогнів». Швидше за все  ім’я походить відо «Вогненного дерева», як малайці ще називають Авіценну морську (Avicennia marina), яка колись, до катастрофічного цунамі, росла по всіх островах архіпелагу.Api-Api3

Api-Api6

Api-Api8Пхіпхі-Дон є головним і єдиним заселеним островом архіпелагу. Зазвичай це мусульмани, які займаються рибальством. Площа – 28 км². Пхі-Пхі-Дон складається з двох вапнякових монолітів, з’єднаних піщаною косою завдовжки близько кілометра і мінімальною шириною близько 150 м. На косі розташоване основне поселення і з боку бухти Тон-Сай є причал, який приймає невеликі морські судна.
Примітно, що Пхі-пхі-Дон – повністю пішохідний острів, тут не дозволено руху ніяким транспортним засобам (окрім транспорту поліції та швидкої допомоги), люди пересуваються пішки, велосипедах, а вантажі штовхають перед собою у візках.Api-Api9

Api-Api7

Api-Api5На острові Пхі-Пхі-Дон знаходиться вся туристична інфраструктура. Туристів тут дуже багато. Їх насамперед приваблюють пальмові гаї, білосніжні пляжі і прозора морська вода.

Api-Api2

Api-Api11

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *