Руакана – водоспад на кордоні Намібії з Анголою

Водоспад Руакана розташований у середній течії річки Африки – Кунене, в тому місці, де вона протікає вздовж сучасної кордону між Анголою і Намібією. Цей водоспад – один із найбільших і найпотужніших у Африці.

Ширина потоку в умовах повені сягає 700 м, висота падіння водних потоків – 120 м. У цей час до водоспаду не рекомендується наближатися більш ніж на 200 м,оскільки є ризик намокнути в хмарі бризок.
Водоспад Руакана обступає африканська савана, тут переважають чагарники. Проте саме північний регіон Омусаті в Намібії поблизу річки Кунене вважається одним із найбільш придатних для ведення сільського господарства, він і заселений набагато щільніше, ніж інші регіони країни, особливо південні.vodopad-ruakana-05

vodopad-ruakana-08Корінним населенням тут є кочовий народ хімба, який протягом кількох останніх століть проживає на берегах річки Кунене в районі північної Намібії. Представники цього народу живуть в умовах родового ладу, заведений їхніми предками. Будинки тут будують за старою технологією: дерев’яний каркас обмазують сумішшю бруду і гною. Основне заняття хімба – тваринництво. Живе цей народ ізольовано, практично не використовуючи благ цивілізації в побуті.

vodopad-ruakana-himba1

vodopad-ruakana-himba2

Водоспад Руакана знаходиться в регіоні Омусаті в Намібії на кордоні з Анголою. Найближчий місто – Руакана, створене для обслуговування місцевої ГЕС.
Краса водоспаду Руакана в’яне в сезон посухи, коли і без того ослаблений потік Кунене стримується дамбою електространціі.
Природна краса водоспаду Руакана в наш час опинилася під загрозою внаслідок людської діяльності. Вище за течією водоспаду споруджена гребля гідроелектростанції. Її використовують не лише для вироблення електроенергії, а й для забезпечення північній Анголи і південній Намібії водою для поливу полів через відвідні канали. Зокрема, водою забезпечується розташована неподалік ферма Етунда.vodopad-ruakana-himba3

vodopad-ruakana-himbaДля річки Кунене характерно значна зміна рівня води залежно від сезону. Тому й водоспад Руакана побачити можна нецілий рік. Під час водопілля зі 120-метрової висоти зривається найпотужніший потік води, такий, що видом на водоспад можна насолоджуватися тільки з чималої відстані. У періоди посухи через обміління Кунене і стримування водних потоків дамбою Руакана перетворюється на кілька розрізнених струмочків або зовсім пересихає. Це трапляється, зазвичай, з квітня по грудень, водоспад відновлює свою міць лише в сезон дощів.vodopad-ruakana-02

vodopad-ruakana-04Поруч з водоспадом задля обслуговування електростанції було створено однойменне поселення, яке в 2010 р. отримало статус міста. Місцеве населення зайнято в основному на електростанції або на роботі в навколишніх полях. /
Проте ГЕС має не тільки економічне, а й політичне значення, в кризових ситуаціях Руакана може опинитися в гущі подій. Така ситуація вже була в 1988 р, коли під час громадянської війни в Анголі було підірвано дамбу та обладнання ГЕС.

vodopad-ruakana-03

vodopad-ruakana-06Цікаво, що:
• з вершини водоспаду річкова вода зривається прозоро чистою, проте його підніжжя сягають уже каламутні брудно-коричневі потоки. Це пов’язано з особливістю місцевих ґрунтів, що вимиваються водою.
• Своєрідними візитними картками представників народу хімба, що живе в околицях Руакана, служать їх зачіски. По них можна, зокрема, визначити сімейний стан.vodopad_ruakana (1)

vodopad_ruakana

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *