Класичні сади острова Кюсю, Японія

Щоб побачити незвідану Японію, можна відправитися на острів Кюсю, найпівденніший перед субтропіками Окінави. У префектурі Кагосіма – діючий вулкан, гарячі піски і джерела. Також тут заслуговують уваги класичні японські сади, які тісно пов’язані з історією префектури.
САД СЕНГАНЕН (SENGAN-RU)
Сад Сенганен зустрічає цитрусовими деревами (причому, з плодами мандаринів), японською сосною і пальмами. Клан Сімадзу, що побудував на території своєї резиденції ще у ХVІІ ст., облюбував собі найкраще місце. Поруч затока Кінко і вид на вулкан Сакурадзіма, ззаду пагорби, зарослі лісом з кедра і червоних сосен.kiusiu1Зараз Сенганен займає площу в 50 тис. кв. м. Це не просто сад, а цілий парк зі ставками, альтанками, павільйонами і кам’яними світильниками у формі крил журавля. Творці Сенганен діяли за китайським принципом гармонійного вбудовування архітектури в природний ландшафт.kiusiu12Не слід обмежуватися тільки прогулянкою по саду, потрібно заходити в усі відкриті павільйони. Найзнаменитіший павільйон – Ісо, колишня резиденція клану Сімадцу.kiusiu13Перед входом потрібно зняти взуття, по старовинній підлозі дозволяється ходити тільки роззутими. Всередині – японський мінімалізм, меблів майже немає, лише в кімнаті, де колись приймали Миколу II і Едуарда VIII, стоїть європейський стіл з повною сервіровкою. Усередині прохолодно, ходиш, дивишся, як зігрівалися тут у зимову пору (в центр кімнати ставили  камін із вугіллям).IMGP2636-2Після екскурсії в одному із залів пригощають чаєм маття і пиріжками з бобами.
САДИ В САМУРАЙСЬКОМУ СЕЛИЩІ ТИРАН (CHIRAN)
Самурайські традиції були сильні в Кагосіма. У маленькому Тирані зберігся старовинний квартал самураїв, збудований 250 років тому. Зараз у будинках живуть нащадки самурайських сімей.kiusiu2-Спадкоємці виступили проти перетворення будинків у музеї, так що зсередини резиденції побачити не вийде. Але в деякі внутрішні двори дозволено входити, оскільки держава охороняє квартал як національну спадщину.kiusiu21 На території самурайського кварталу розбиті сім класичних японських садів – один із дерев і чагарників, один зі ставком і п’ять садів каменів. Сади маленькі, але дуже автентичні і утримують їх у порядку.
Уважно дивіться по сторонах, зустрінеться то дивовижний світильник, то кам’яне божество, заросле травою.kiusiu2САД АМАМІ-НО-САТО (AMAMI-NO-SATO)
На відміну від двох попередніх сад Амамі-но-Сато – не історичний. Він розбитий при музеї, присвяченому культурі островів Амамі. Амамі теж входять у префектуру Кагосіма, але перебувають на віддалі від острова Кюсю.kiusiu3Спеціально до музею їхати не варто, але, якщо опинитеся поблизу, то прогулятися садом можна. Там сосни, червоний міст, мальовничі камені, зарослі мохом, ставок із качками, крихітні водоспади і пагорб, стилізований під вулкан.kiusiu31При музеї працює фабрика, де тчуть кімоно по старинці на дерев’яних станках, можна поспостерігати за виробництвом.kiusiu32

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *