Кілька цікавих фактів про гітару

Перші прообрази гітари відомі ще з ІІ тисячоліття до н.е.
Майстрів із виготовлення гітари називають – лютьє.
guitara1Семиструнну гітару ще частто називають «циганською гітарою».
Діапазон звичайної гітари становить близько чотирьох октав.
Першу електрогітару створили Жорж Бошам і Адольф Рікенбекер у 1931-му році. Вона мала металевий корпус.guitara_eleПерший дерев’яний корпус електрогітари було створено Лео Фендером і музикантом Лісом Полом в 1950-х роках незалежно один від одного.
Першу бас-гітару також розробила фірма Лео Фендера в 50-х роках минулого століття.
За версією журналу «Rolling Stone», найвпливовішим гітаристом XX-го століття став Джимі Хендрікс (Jimi Hendrix).
Відомий гітарний бренд Ibanez було названо на честь іспанського гітарного майстра Сальватора Іваньєса. Проте, згодом, назву було видозмінено після успішного старту на ринку Північної Америки.guitara_ibanezГітарист Брайан Мей (Queen) надавав перевагу виконанню не медіатором, а шестипенсовою монетою. Монету перестали карбувати ще в 70-му році минулого століття, проте, спеціально для світового турне в 1993-му році, монетний двір Великобританії випустив серію таких монет спеціально для Брайана.guitara_brajan_mejЗа легендою, вступ пісні групи «Metallica», під назвою «Nothing Else Matters”, Хетфілд придумав під час розмови зі своєю дівчиною по телефону. Вільна була одна рука, тому у вступі і фігурує перебір відкритих чотирьох струн.
У Фінляндії щорічно проходить конкурс майстрів гри на вигаданій гітарі. «Музиканти» просто «грають» на нібито невидимих ​​інструментах.guitaraХуліо Іглесіас був перспективним футболістом, однак, потрапив у страшну автокатастрофу. Три роки паралічу (крім рук), сприяли тому, що Хуліо прикипів до гітари. Саме завдяки їй Іглесіас став відомим музикантом.
Найдорожчою гітарою в світі є Fender Stratocaster, підписана 19-ма відомими гітаристами і продана на благодійному аукціоні за $ 2,8 млн.guitara_Fender Midnight OpulenceНайдорожчою серійною моделлю на сьогодні є Fender Midnight Opulence, вартість якої становить $ 90000.
Найменшою гітарою вважається інструмент, який було створено майстрами університету Корнелла. У довжину інструмент складає всього 10 мікрон.Найменшою функціонуючою електрогітарою є Percision, довжина якої становить 67,5 см.guitara_najmensha Найбільшою функціонуючої електрогітарою в світі є гітара, довжина якої становить 13 м 26 см. Інструмент було виготовлено співробітниками Академії наук і технологій Х’юстона в 2001-му році. Вага гітари становить 1023 кг.
Найпопулярнішою і найбільш копійованою моделлю серед електрогітар була і залишається Fender Stratocaster.
До речі, на могилі Джимі Хендрікса зображена саме Stratocaster.guitara_mogylaБританець Кріс Блек у 1995-му році одружився на своїй гітарі. І знову-таки на Fender Stratocaster.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *