Відрядження по-Одеськи

Правду кажуть, що Одеса особливе місто, яке не схоже на будь-яке інше місто України. Хтось із місцевих жителів, правда, каже, що Одеса «русский город», хтось трохи м’якше, що «не украинский», проте називатися українцями ніхто не відмовляється. Але, якщо абстрагуватися від такого роду запитань, то в Одесі можна побачити доволі багато цікавих речей. Хочеться сказати про те, що тут відмінного і чого не доводилося зустрічати в інших містах.
Насамперед, в Одесі дуже люблять торгуватися. Ще на в’їзді в Одесу, на рибному базарі, що біля Хаджибейського лиману. Зібравшись купити в’ялену рибу, можна взяти її на 10-20 відсотків дешевше, від ціни, яку продавець називав на сампочатку. Хто не знає цього, то звісно купує товар за названою і дещо завищеною ціною.
Одесити все одно торгуються, навіть коли показуєш їм усі прайси та цінники і переконуєш, що ціна фіксована, знижок робити не можеш, бо інакше тобі доведеться викласти свої кровні…В одеських маршрутках заведено оплачувати не при вході, а при виході. В цьому водночас є і плюс, і мінус. Для приїжджих це чудова нагода хоч трохи вивчити місто (вулиці, зупинки), коли ззаду маршрутки до водія передаєш гроші промовляючи «Большая Арнаутская, задняя, большая Арнаутская, задняя…» (тобто зупинка Велика Арнаутська, задні двері) і т.д. Ну, звісно, якщо у пасажирів міцні нерви… Також на початках було побоювання, чи не попросять з нас грошей ще й при виході, оскільки оплатили ми за традицією при вході.
Одесити доволі веселі люди. Зокрема повеселило те, як інколи потенційні пасажири бігають за маршрутками. Більшість водіїв маршруток зупиняються не лише на встановлених зупинках, а часто і на вимогу у будь-якому місці. Тому коли водій не побачить пасажира або не хоче зупинятися — то потенційний пасажир (буває що і в костюмі при краватці) може спокійно бігти метрів 300-400 за транспортним засобом.Інше цікави видовище — хлопець на роликах рухається по трасі, наче справжнісіньке авто: зупиняється на червоне, руками показує повороти і т. д.  (шкода, звісно, що під рукою не було фотоапарата).
Розвеселила і «бабуля-паркувальник». Коли ми трохи заблукали на авто і спробували розвернутися, до нас жвавенько так підбігла «бабуся-паркувальниця» з вигуками «платите деньги». Але коли ми їй пояснили, що паркуватися не збираємося, а лише розвертаємося, вона заявила «платите тогда так, а чего я бежала…».
Для водіїв, які в цьому місті вперше, кілька пасток приготували і ДАІвці. В одну таку потрапили і ми, довелося трохи посперечатися з інспектором і викласти «полтішку». Виявляється, що на вулиці Преображенській висить знак «проїзд механічного транспорту заоронено». Для того, щоб проїхати якісь 200 метрів треба оминути цілий квартал, а це вже буде не менше 800-1000 м, тобто цілий кілометр. В Одесі також дуже багато іноземців. У навчальних закладах (зокрема у медичному університеті) тільки вони й  «кучкуються», пробігають, галасують. А на вулиці під закладом чи магазином розкладають столи і грають у карти.

Ну, і звісно, Одеса — це море (хоч і тут майже усі пляжі прихватизували), а ще Дерибасівська, Пасаж, величезна кількість визначних пам’яток і закладів для відпочинку. Вразив один з найвідоміших у Одесі — Гамбрінус.

А ще була нагла кішка, яка в одному із закладів з’їла все замовлене нами м’ясо…

Читайте также:

комментария 4

 1. Сергій Огородник:

  Непогано.
  мало в кадрі оповідача і перехожих, характери яких описуються.
  Наприклад, людей на базарчику, пацана на роликах, бабусі-паркувальниці.
  Не дуже докладно виписаний процес дачі хабара офіцеру ДАІ.
  Ви ж не штраф платили, а дали ХАБАРА,
  правда? )

  • admin:

   Згоден, Сергію, але я ж кажу, що фотоапарата не було під рукою… А про хабара — то не можна детально, бо це прецедент (хай і маленький), та й соромно трохи, що знака не побачили…

   • Сергій Огородник:

    та який там прецедент?
    у нас немає прецедентного права)
    інцидент, скоріше.
    Наступного разу зніміть на відео, як даватимете хабара. Стаття про подорож отримає додаткову цінність)
    Телефон завжди під рукою? він знімає фото? Чи як у мене — тільки дзвонити?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *