Острів Борнео, Калімантан (фоторепортаж)

Борнео (малайск. Borneo), або Калімантан (індон. Kalimantan) – один із трійки найбільших островів світу, що розташувався в серці Малайського архіпелагу в південно-східній частині Азії. Загальна площа становить 743 330 км².

Це єдиний острів у світі, територія якого належить трьом державам: Малайзії, Індонезії та Брунею. Більша його частина – індонезійська – вміщує чотири провінції (Центральний Калімантан, Східний Калімантан, Західний Калімантан і Південний Калімантан). Малайзійська частина, що охоплює близько 26 % від усієї площі, поділяється на штати Саравак і Сабах. Останній користується найбільшою популярністю у туристів.borneo_ostrov_1Береги острова омивають води Південно-Китайського моря, морів Сулавесі, Яванець, Сулу і проток Макасарська і карімати. На південь від Борнео лежить острів Ява, на захід – півострів Сулавесі і острів Суматра, на північний захід – філіппінські острови. Гора Кінабалу (4095 м), розташована в штаті Сабах на території Малайзії, є найвищою точкою острова, а також усієї Південно-східної Азії.
Історія Борнео почалася більше 40 тис. років тому, коли групи людей із Китаю дісталися через перешийок суші на острів. Підтвердженням таких даних є виявлена дослідниками стоянка стародавньої людини в печері Ніа. Під час археологічних розкопок були знайдені виготовлені з каменю знаряддя праці та рештки древніх людей. Наскальні малюнки збереглися в печері до сьогодні.
b

Печера Мулу: 

borneo_ostrov_2

borneo_ostrov_3На географічні карти острів Борнео було нанесено в 1521 році, коли до його берегів пристали кораблі експедиції, яку очолював Магеллан. Перші згадки про нього були і в роботах Марко Поло, що датуються ще XIII століттям, але датою офіційного відкриття все-таки вважається рік відвідин острова Магелланом. Хоча до цього Борнео не було на картах, він був досить відомим серед купців Китаю, Індії, Японії та арабських країн, які вели з ним торгівлю.
borneo_ostrov_4

borneo_ostrov_5Пізніше на цьому острові черпали натхнення письменники Джозеф Конрад і Сомерсет Моем, а відомий британський учений Альфред Рассел Уоллес вивчав механізми природного відбору. Ландшафт Борнео переважно гористий, велика частина території вкрита джунглями. Тропічні ліси острова, вік яких значно перевищує амазонські, мають статус одних із найдавніших у світі (приблизно 130 млн років).
borneo_ostrov_6

borneo_ostrov_7Флора і фауна Борнео надзвичайно різноманітні: на його території зареєстровано близько 15 тис. квіткових рослин, 3000 видів дерев, 221 вид наземних ссавців і 420 видів пернатих. Острів зберігає велику кількість ендемічних видів рослин і тварин. Тут мешкає найбільший примат у світі – орангутанг, ростуть найбільші квіти – раффлезії, а в джунглях можна зустріти 10 видів хижих рослин, що поїдають комах, називаються вони непентас.
Реабілітаційний центр для орангутангів:
borneo_ostrov_8

Раффлезія:

borneo_ostrov_9

У горах зустрічаються рідкісні породи папоротей, орхідей і дерев.

borneo_ostrov_10

borneo_ostrov_11

Екзотичний фрукт тарап: 

borneo_ostrov_12До екзотичних корінних жителів тутешніх лісів належить рослина пермського періоду – деревоподібна папороть. Ще одним унікальним представником флори Борнео є так зване ходяче дерево. Свій життєвий шлях воно починає як звичайне дерево, але досягнувши певного зростання, його коріння починають рости з середини стовбура приблизно в метрі від землі, при цьому основа стебла з корінням засушується. Позбувшись тягаря, ходяче дерево набуває здатності пересуватися в пошуках вологи і більш родючих місць.
Димчатий леопард: 
borneo_ostrov_13

Смугаста пальмова цивета:

Civette palmiste à bandes sur un tronc Sumatra Indonésie

Ліси острова є важливим притулком для багатьох ендемічних видів фауни, серед яких – азіатський слон, суматранський носоріг, борнейський димчастий леопард і калімантанська цивета.
На Борнео мешкає декілька незвичайних тварин – наприклад, бітуронг, або кішко-ведмідь, який у своїй зовнішності поєднує риси цих двох тварин. Ще один дивний представник місцевої фауни – це мініатюрний ведмідь, який живиться бананами. В орнітофауні острова також присутній свій унікум – птах, яка дуже майстерно наслідує звуки людської мови.

Бітуронг:

SONY DSC

Малайський гомран (птах-носорог):

borneo_ostrov_17

Сріблястий лутунг: 

borneo_ostrov_18

Мабуть, незаймана дика природа – головне, що приваблює туристів на Борнео, адже тут випадає чудова можливість відчути себе першовідкривачами. Також він має велику популярність серед любителів дайвінгу і спокійного пляжного відпочинку.
Вид з півночі острова Борнео:

borneo_ostrov__Кожен, хто приїжджає на Борнео, вважає своїм обов’язком прогулятися підвісною канатною дорогою в національному парку Гунунг Мулу, що вважається найдовшою канатною дорогою у світі, яка закріплена на деревах (довжина її 480 метрів). Дорога тягнеться від дерева до дерева по колу в 20 метрах над землею, охоплюючи при цьому 20 дерев, навколо яких побудовані майданчики для милування навколишніми пейзажами.
borneo_ostrov_19

borneo_ostrov_20Парк Гунунг Мулу варто відвідати не тільки через підвісну дорогу – тут також можна побачити незвичайні гостроверхі скелі, що нагадують кам’яний ліс на Мадагаскарі:
Крім статусу скарбниці природних багатств, острів має широку популярність як родовище алмазів і нафти.
borneo_ostrov_21Дістатися до острова Борнео можна повітряним транспортом із пересадками у Москві, Дубаї і столиці Малайзії, Куала-Лумпур. У столицях двох малазійських штатів – Кучінг (Саравак) і Кота-Кінабалу (Сабах) – є аеропорти, які приймають регулярні рейси з Куала-Лумпура.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *