Історія “Великого самозванця”

Самозванець видав себе за хірурга і вилікував 15 людей із 16.
Людину, зображену на цій фотографії, звуть Фердинанд Уолдо Демара, але він більше відомий як “Великий самозванець”.
Чому його так назвали?
Видавав він себе за бенедиктинского ченця, директора в’язниці, судового лікаря, експерта з догляду за дитиною, інженера-будівельника, заступника шерифа, дипломованого психолога, адвоката, санітара, вчителя, редактора і вченого, що шукає ліки від раку. Але ніколи не намагався заробити на цьому. Все, що йому було потрібно – повага навколишніх. Володів фотографічною пам’яттю і високим IQ.
У 16 років утік з дому і провів кілька років з монахами-цистерціанцями, а в 1941 записався в армію. Потім у флот. Намагався видати себе за офіцера, а коли це не вдалося, інсценував самогубство і став Робертом Лінтоном Френчем, психологом з релігійним ухилом. Викладав психологію в коледжах Пенсільванії і Вашингтона.
Потім на нього вийшли агенти ФБР і Демара отримав 18 місяців в’язниці за дезертирство. Після звільнення купив підроблені документи і вивчав право в Північно-Східному університеті, а потім знову пішов у ченці. Заснував коледж, який існує дотепер.
Будучи у церкві познайомився з молодим лікарем Джозефом Сірою, скористався його ім’ям і почав видавати себе за хірурга. Під час корейської війни отримав звання лейтенанта, посаду судового лікаря на канадському есмінці “Каюга” і був відправлений до Кореї. Там прекрасно лікував хворих за допомогою пеніциліну.
Одного разу на есмінець доставили 16 тяжкопоранених солдатів, яким потрібна була операція. Демара був єдиним хірургом на кораблі. Він велів персоналу підготувати поранених і відвезти їх в операційну, а сам засів у своїй каюті з підручником із хірургії. Демара самостійно провів усі операції (у тому числі кілька важких). І в нього не помер жоден солдат. Про нього захоплено писали газети. Випадково їх прочитала матір справжнього Джозефа Сіри й обман було викрито. Капітан довго відмовлявся вірити в те, що його хірург не мав ніякого відношення до медицини. ВМС Канади вирішили не висувати звинувачень проти Демара, і той повернувся до Сполучених Штатів.
Потім він ще працював заступником начальника в’язниці в Техасі (його взяли завдяки диплому психолога). Там Демара затіяв серйозну програму психологічного перековування злочинців – і досяг успіху в цьому. Працював консультантом у найбільшому Лос-анджелеському притулку для бездомних, отримав сертифікат про закінчення коледжу в Орегоні і був парафіяльним священиком при лікарні.
У 1982 році помер від серцевої недостатності. Про нього було написано кілька книг і знято фільм і серіал.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *