Історія про справжнього “ангела-охоронця” з Австралії

Австралієць Дон Річі (Don Ritchie)), який проживав поруч зі скелею в Сіднеї, врятував не менше 160 самогубців, запрошуючи їх на чашку чаю.
The_Gap Дон Річі – австралієць, який урятував від самогубства понад 160 людей. Втім, це лише офіційні цифри, а рідні Дона стверджують, що потенційних самогубців було набагато більше – близько 500 осіб.
Як же Річі зумів зустріти стільки людей, готових добровільно розлучитися з життям? Виявилося, що жив він неподалік від скелі The Gap, дуже популярного місця для зведення рахунків з життям. Його називали “Ангелом-охоронцем із проклятого кручі”.
Про сумну статистику мису The Gap він уперше почув майже півстоліття тому, прочитавши в газеті, що щорічно близько 50 осіб зводять тут рахунки з життям, стрибнувши з нього вниз. Дон, який бачив війну і смерть, був буквально вражений прочитаним, і він вирішив спробувати врятувати хоч когось із цих нещасних, зневірених людей.
Дон Річі жив поруч зі скелею багато десятиліть і постійно стежив за ним – щойно вглядівши самотню постать на краю, він одразу ж кидав усі свої справи і прямував туди. Він підходив до нещасного і м’яко починав бесіду, вмовляючи не робити необдуманих вчинків саме зараз, а ще раз подумати. Дон запрошував самогубців до свого будинку, поснідати разом чи випити кави, і дуже часто зневірені люди погоджувалися.
The_Gap1Разом з дружиною, яку звуть Мойя (Moya), Дон знаходив для всіх цих людей теплі слова, чашку гарячого чаю або кави і добру пораду, і багато з них приймали рішення пожити ще прямо в будинку Річі. Пізніше дехто навіть надсилав їм листівки і листи, у яких дякували за участь у їхньому житті.
Втім, відговорити від самогубства вдавалося не всіх. Так, одного разу Дон ледь не загинув сам, коли намагався утримати дівчину, яка, зважаючи на домовленості, все-таки зважилася стрибнути.
“Неможливо просто так сидіти, бачити їх там і нічого не робити”, – не раз говорив Дон Річі. Він хотів урятувати всіх, він сподівався допомогти всім, він не міг забути про ці прокляті кручі ні вдень, ні вночі.
За порятунок людей Дон не раз отримував нагороди від уряду, серед яких є й почесна медаль Медаль Ордена Австралії, а в 2010 році Дона і Мойю визнали Громадянами року.Don_Ritchie_2

На жаль, стрімчак The Gap залишився без свого ангела-охоронця влітку 2012 року, коли 86-річного Дона Річі не стало. Його дружина Мойя трохи пережила Дона, у них також є троє дітей, а тому назвати стрімчак зовсім осиротілим не можна.
Всі знають, що без Дона Річі, який майже півстоліття охороняв людей від самих себе, це місце вже ніколи не буде таким як раніше.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *