Як дві пивні компанії понад століття за ім’я боряться

Історія бренду. Пивний король або столітня війна за ім’я
Боротьба двох компаній за одну назву, яка триває вже більше століття – це всього лише захоплива історія компанії Budweiser, виконана в кращих традиціях детектива.
Budvar-historie-1

Budweiser3А почалося все в 1857 році, коли заповзятливий американець Едхард Анхаузер вирішив купити невелику пивоварню в Сент-Луїсі. І це притому, що він ніколи не мав справи з пивоварінням. Оскільки в цій справі він нічого не тямив, то довірив вести всі справи своєму зятю Адольфус Бушу. Маючи німецьке коріння і відповідний характер, Адольфус з усією відповідальністю поставився до справи і в 1876 році відвідав Чехію, щоб осягнути таємницю виготовлення смачного пива.budweiser2Містечко Ческе Будейовіце, куди прибув Адольфус, із давніх часів славилося найкращим пивоварством, і тому, повертаючись до Америки, Адольфус привіз унікальний пивний рецепт. Назву для своєї марки пива він також запозичив у місцевих ремісників, які називали зварене пиво – Budweiser, що буквально означає «приготований у Будейовіце». Так і вийшло, що одна назва поділяють як чеські, так і американські пивоварні.Budweiser1-picturesІ незважаючи на те, що американський Budweiser докорінно відрізнявся від свого чеського аналога і за складом, і за смаком, він досить швидко став популярним і навіть заслужив статус загальнонаціонального. А вже в 1901 році його річні продажі становили 1 мільйон барелів, що було нечуваним успіхом для тих часів.
Оцінивши популярність нового пива, засновники зрозуміли, що необхідно розширювати ринок збуту і вперше застосували технологію пастеризації, яка істотно збільшує термін придатності пива, яке можна перевозити не лише по всій Америці, а й також в інші країни світу.
Водночас у Чехії було відкрито Чеський акціонерний пивоварний завод, який згодом було перейменовано на Budweiser Budwar. У 1895 році було випущено першу пляшку пива Budweiser. Чехи мали повне право називати свою торгову марку саме так за територіальною ознакою. Але коли в 1937 році Budweiser Budwar вийшов на американський ринок, то з’ясувалося, що пиво з такою назвою вже існує. І тут почалися судові тяжби між американським Budweiser Anheuser-Busch, який на 12 років раніше став випускати своє пиво, і чеським Budweiser Budwar, що мала історичне і географічне право на таку назву. Суперечки досі не розв’язано, і жодна сторона не має наміру поступатися.Budweiser4

Budweiser-xlЧеське пиво завоювало безліч шанувальників, але американський Budweiser істотно випереджає свого конкурента за кількістю продажу. І це не дивно, адже сьогодні Budweiser – пивний бренд №1, який входить до трійку найдорожчих брендів, поступаючись лише таким гігантам, як Coca-Cola і Marlboro. Відповідає популярності бренду і його красномовний логотип – над білим написом «Будвайзер» на червоному тлі виблискує золота корона.
Як цьому бренду вдалося здобути таку популярність і успіх?
Очевидно, що велика заслуга тут у якісній і продуманій рекламі.
Пиво Budweiser завжди активно рекламувалася. Навіть у часи сухого закону, коли реклама алкоголю перебувала під суворою забороною, компанія всі 12 років продовжувала ненав’язливо про себе нагадувати. Тоді ж було придумано і випущено перше безалкогольне пиво Budweiser, що також нагадувало про продукцію і бренд.Budweiser1Ще один вдалий рекламний хід було зроблено у 1933 році, коли після скасування сухого закону нащадок засновника пивного концерну Anheuser-Busch Август Буш подарував своєму батькові тритонний червоний пивний фургон 1905 року, запряжений вісімкою клейдесдальських ваговозів. Відтоді щороку напередодні Різдва ці потужні з мохнатими ногами коні, яких компанія розводить спеціально при своїх заводах, возять пивний фургон із символікою Budweiser по різних містах США. Це – один із найвідоміших товарних знаків у світі. Крім того, Budweiser вважається творцем чи не найпопулярнішого рекламного слогана, коли-небудь створеного людським генієм: «This Bud’s For You».
Також у рекламі пива Budweiser завжди присутній гумор. Смішні і забавні рекламні ролики збільшують популярність бренду в рази. Найвідомішим прикладом є всіма улюблений ролик «Whassup», який приніс компанії гран-прі на сорок восьмому щорічному міжнародному фестивалі в Каннах. Шедевральна реклама, яку записували на касети і диски, а ключова фраза миттю розійшлася по всьому світу, і її підхопили навіть ті, хто не був любителем пива.

Бренд спонсорує величезну кількість найрізноманітніших спортивних заходів: Олімпійські ігри в Пекіні в 2008 р., Чемпіонат світу з футболу 2010 року, Олімпійські ігри у Ванкувері і багато інших. Неймовірна реклама про дружбу між щеням і конем була створена до Суперкубку 2014 року.Budweiser5Пиво Budweiser представлено в більш ніж 70 країнах. А його девіз «Budweiser – непереможний» говорить про те, що компанія ще довго збирається зберігати за собою статус пивного короля.Budweiser-Beer-960x800

budweiser

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *