Ким стати у важкій ситуації — вибір кожного

Притча про те, як потрібно сприймати труднощі в житті. Вибір за кожним із нас.
Одного разу до батька прийшла його ж дочка і з сумом сказала:
— Тату, я так втомилася від усього, у мене постійно труднощі на роботі й в особистому житті, вже просто немає сил … Як справлятися з усім цим?
Батько подумав і відповів:
— Давай я тобі покажу.
Він поставив на плиту 3 каструлі з водою, а потім приніс морквину, яйце і каву. Опустив кожен з інгредієнтів в окрему каструлю. Через кілька хвилин вимкнув плиту і запитав у дочки:
— Подивись доню, що сталося з ними?
— Ну, морква і яйце зварилися, а кава розчинилася, — відповіла дівчина.
— Все вірно, — сказав батько, — але якщо подивитися глибше, то виявиться що вони не просто зварилися: морква, яка була твердою, після окропу стала м’якою і піддатливою; яйце, яке раніше було крихким і рідким, стало твердим. Зовні вони залишилися такими самими, але в середині вони змінилися під впливом однаковою ворожого середовища — окропу. Те саме відбувається і з людьми — сильні зовні люди можуть розклеїтися і стати слабаками там, де крихкі і ніжні лише затвердіють і зміцніють …
— А як же кава? — здивовано запитала дочка.
— Ооо, кава — це найцікавіше. Вона повністю розчинилася в агресивному середовищі і змінила його — окріп лише перетворив її у чудовий ароматний напій. Є люди, яких не можуть змінити обставини, — вони самі змінюють їх і перетворюють на щось нове, отримуючи для себе користь, знання і досвід із ситуації.
Ким стати у важкій ситуації — вибір кожного.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *