Дашратх Манджхі – людина, яка зрушила гору

Дашратх Манджхі увійшов в історію як людина, яка змогла самотужки зрушити гору, спорудивши таким чином рятівну для багатьох людей дорогу. За це він отримав прізвисько «людина гори».
Усе своє життя Дашратх прожив у віддаленому селі Гахлоур, неподалік від містечка Гая (штат Біхар, Індія). Із найближчим населеним пунктом його розділяла гірська гряда, і щоб дістатися до нього, треба було подолати велику відстань. Багато разів жителі села зверталися до уряду штату за допомогою, але від них завжди відмахувалися, і людям дуже довго доводилося добиратися в школу, лікарню чи навіть на ринок.
Дашратх працював фермером, але своєї землі у нього не було. Кожного дня, вирушаючи на роботу, він перебирався через небезпечну гору, щоб хоч трохи скоротити шлях. Одного разу його дружина, перетинаючи гору, щоб принести чоловікові води, сильно поранилася. Дорога до лікарні була дуже довгою. Не отримавши вчасно медичної допомоги, жінка померла. Того дня бідний фермер вирішив сам прорубати шлях крізь гори, щоб ні з ким більше не сталося такого нещастя.
Протягом 22 років (з 1960 по 1982 р.) Дашратх Манджхі трудився над виконанням своєї мрії. За допомогою всього лише зубила, молотка і лопати, ця людина зробила в горі прохід завдовжки 110 м (360 футів), шириною 9,1 м (30 футів) і глибиною 7,6 м (25 футів). Спочатку над ним усі сміялися, вирішивши, що фермер збожеволів. Ніхто навіть і не подумав прийти на допомогу. Але йшли роки і поступово люди стали підтримувати його. Хтось приносив їжу, хтось допомагав купувати нові інструменти.
Завдяки праці Дашратха відстань між районами Атри і Вазірганж округу Гая скоротилося із 75 до одного кілометра. Цією дорогою щодня користуються жителі близько 60 прилеглих сіл. І звичайно, тепер всі люди округу не відчувають нічого крім подяки до «людини гори», який поодинці зробив їх життя набагато простіше.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *