9 найзагадковіших у світі рожевих озер (Фото)

Рожеве озеро – це озеро, яке має червонуватий або рожевий колір через наявність водоростей, які виробляють каротиноїди (органічні пігменти). До них належать: дуналіелла Солоноводна (Dunaliella salina), яка є одним із видів Галофілів (halophile) зелених мікроводоростей, що живуть в дуже солоній морській воді.

Завдяки своєму рожевому кольору ці озера стають все більш популярними серед туристів і фотографів з усього світу. Запрошуємо вас в невелику подорож по рожевих озерах нашої планети:

1. Озеро Хіллер (Хіллер), Австралія
Озеро Хіллер, це озеро, що знаходиться на Мідл Айленд – найбільшому острові з усіх островів і острівців, які уиворюють архіпелаг Решерш (Recherche Archipelago) у Західній Австралії. Озеро дуже популярне і туди прагнуть потрапити туристи, навіть пасажири літаків, що пролітають над озером, фотографують це диво природи.
rozovye-ozera-2Особливістю озера є його яскравий рожевий колір. Колір води постійний і не змінюється, навіть якщо воду залити в контейнер. Довжина озера – близько 600 метрів. Від океану його відокремлює вузька смуга землі, яка складається з піщаних дюн покритих рослинністю.
natural-pink-lake_Озеро оточене відкладеннями білої солі і щільними лісами – з чайних і евкаліптових дерев. На півночі піщані дюни відокремлюють озеро від Південного океану. Мідл Айленд і озеро були виявлені в 1812 році.

2. Озеро Ретба (Retba), Сенегал
Озеро Ретба або Рожеве озеро знаходиться на схід від півострова Зелений мис (Cap Vert) у Сенегалі, на північний схід від Дакара, столиці Сенегалу. Воно отримало свою назву через колір води, в якій виростають водорості виду дуналіелла Солоноводна.
rozovye-ozera-3Колір особливо помітний під час сезону посухи. Озеро також відоме своїм високим умістом солі, яке, як і Мертве море, що дає змогу людям легко триматися на воді.
rozovye-ozera-4На озері ведеться невеликий бізнес з видобутку солі. Багато робітників, що збирають сіль, працюють 6-7 годин на день в озері, вміст солі в якому становить близько 40%.
rozovye-ozera-6Щоб захистити свою шкіру, вони втирають у неї «Beurre de Karité» (Масло дерева ши, яке роблять з горіхів ши, зібраних із дерева ши), яке пом’якшує шкіру і запобігає пошкодження тканин.

3. Соляне озеро Торрев’єха (Торревьеха), Іспанія
Соляне озеро Торрев’єха і Соляне озеро Ла Мата (Мата) – це солоні озера навколо Торрев’єха, приморського містечка на південному сході Іспанії.
rozovye-ozera-7Мікроклімат, створений найбільшими соляними озерами Європи – Торрев’єха і Ла Мата, оголошений одним із найздоровіших у Європі, за даними – Всесвітньої організації охорони здоров’я.
rozovye-ozera-8Рожевий колір озера Торрев’єха, викликаний наявністю водоростей і солі. Також як і в Мертвому морі в Ізраїлі, тут теж можна просто лежати на поверхні води. Крім того, це принесе величезну користь для профілактики і лікування захворювань шкіри і легенів.
rozovye-ozera-9На іншому кінці озера ведеться видобуток солі, що експортується в різні країни. У озера можна побачити величезну кількість видів птахів.

4. Лагуна Хатт (Хатт Лагуна), Австралія
Лагуна Хатт зображена по ліву сторону, а Індійський океан – по праву
Лагуна Хатт – це солоне озеро, витягнутої форми, розташоване неподалік від узбережжя на північ від гирла річки Хатт, на середньому заході Західної Австраліі. Воно знаходиться в дюнах, прилеглих до узбережжя.
rozovye-ozera-10Місто Григорій (Григорій) розташоване між океаном і південними берегами озера. Дорога між Нортгемптон (Нортгемптон) і Калбарі (Kalbarri), під назвою Джордж Грей Драйв (Джордж Грей Drive), проходить уздовж західного краю озера.
rozovye-ozera-11Довжина озера – 14 кілометрів, а ширина – 2 кілометри.
Лагуна Хатт – це солоне рожеве озеро, що має червоний або рожевий відтінок через присутність дуналіелла Солоноводної у воді. Водорості цього виду виробляють каротиноїди, що є джерелом бета каротину, харчового барвника і джерела вітаміну А.
rozovye-ozera-12У цій лагуні знаходиться найбільше у світі господарство з розведення мікроводоростей. Загальна площа невеликих штучних ставків, у яких розводять дуналіелла Солоноводні, становить 250 гектарів.

5. Пильне рожеве озеро (Dusty Rose Lake), Канада
Це рожеве озеро, розташоване в Британській Колумбії, Канада, досить незвичне, маловідоме і, можливо, унікальне.
rozovye-ozera-14Вода в цьому озері зовсім солона, і не містить водоростей, проте вона все одно має рожевий колір. На фотографії видно рожеву воду, яка стікає в озеро. Колір води обумовлений унікальним поєднанням порід у цій області (кам’яного пилу з льодовика).

6. Рожеве озеро, Австралія
Рожеве озеро – це солоне озеро в регіоні голдфілдс-Есперанс (Goldfields-Есперанс), західна Австралія. Воно знаходиться приблизно в 3 кілометрах на захід Есперанса і пов’язане з сходом за допомогою автомагістралі південного берега (South Coast Highway).
rozovye-ozera-15Озеро не завжди буває рожевого кольору, але відмітний колір води, коли озеро приймає рожевий відтінок, є результатом життєдіяльності зелених водоростей дуналіелла Солоноводні, а також високої концентрації rozovye-ozera-16Солоноводні креветок. Озеро було відзначено як важливим середовищем проживання птахів, міжнародною організацією по захисту птахів і збереженню їх середовища проживання.

7. Озеро Масазір, Азербайджан
Озеро Масазір – це солоне озеро в районі Карадага, недалеко від Баку, Азербайджан. Загальна площа озера становить 10 квадратних кілометрів.
rozovye-ozera-17В іонному складі води містяться великі обсяги хлориду і сульфату.
rozovye-ozera-18Робітники завантажують сіль у вози, запряжені кіньми.
У 2010 році тут було відкрито завод з виробництва 2-х МІДів солі «Azeri». Приблизний запас солі, який можна зробити, становить 1735000000 тонн. Її можна добувати, як у рідкому стані (з води), так і в твердому.

8. Рожеве Озеро Квайрадинг (Quairading), Австралія
Рожеве Озеро Квайрадинг знаходиться в 11 кілометрах на схід від міста Квайрадинг (Західна Австралія). rozovye-ozera-19Через нього проходить шосе Брюс Рок (Bruce Rock).
rozovye-ozera-20Місцеве населення вважає Рожеве Озеро природним дивом. У деякі періоди часу, одна сторона озера стає темно рожевою, в той час як друга залишається блідо-рожевою.

Бонус: Поле Рожевих Озер, Австралія
Цей незвичайний пейзаж був зображений з літака на заході Австралії. Це поле рожевих озер знаходиться десь між містом Есперанс і кайгун (Caiguna).
rozovye-ozera-21На полі знаходяться сотні маленьких рожевих озер, і кожне з них має своїм унікальним відтінком рожевого кольору. Це викликано тим, що концентрація водоростей і солі в кожному озері своя, відмінна від всіх інших.

9. Генічеське озеро, Україна
Гені́чеське о́зеро — солоне озеро у Генічеському районі Херсонської області.Розташоване на півострові Семенівський Кут у межах Арабатської стрілки – в 4,8 км від селища Генічеська Гірка і біля селища Приозерне. Це найбільше озеро з Генічеської групи озер. Воно приваблює і зачаровує туристів не тільки незвичайною рожевою водою, але і великою кількістю лікувальної грязі на дні водойми. Незвичайний рожевий колір води утворюється завдяки наявності безлічі цінних мінералів (калій-магній, залізо, йод-бром), які сприятливо впливають на людський організм, а також червоних і зелених водоростей. Воду часто використовують в лікувальних цілях, зокрема, для інгаляцій і перорально. До речі, на смак вода зовсім не солона, а гіркувата. Довжина водойми – 4,9 км, ширина – 1,9 км, глибина – близько 60 см.

У майбутньому планується перетворити Генічеське озеро в популярний об’єкт зеленого туризму. Зараз озеро використовують в промислових цілях для видобутку солі, адже вже багато років тут утворюється сіль осадовим шляхом. Наповнення водами відбувається переважно із затоки Сиваш.

You may also like...

4 коментарі

  1. Ліна сказав:

    Згодна з попереднім коментарем. Додайте інформацію про Рожеве озеро у Херсонській області поблизу міста Генічеська. Там раніше видобували сіль, вода також забарвлена в рожевий колір завдяки мікроводоростям. Озер з такою мікрофлорою усього чотири у світі і одне із них в Україні.

  2. Андрій сказав:

    Все перерахували, а те що під носом і не вказали.

    (оз. Геническое Херсонская область)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *