Хіллер — найзагадковіше рожеве озеро у світі

Озеро Хіллер – рожеве озеро – розташоване на Серединному острові в архіпелазі Речерч на південному заході Австралії. До теперішнього часу причина рожевого кольору його води так і не розгадана.
Тільки уявіть собі: рожеве озеро в оточенні білої берегової лінії піску, яка переходить у густий зелений евкаліптовий ліс, а далі з однією зі сторін озера вже через всього декілька десятків метрів починається блакитна блакить Тихого океану.

natural-pink-lake_

Найкраще краса озера відчувається з висоти пташиного польоту. Його колір настільки рожевий, що майже збігається з рожевим кольором одягу ляльок Барбі або з кольором жувальних гумок. Воно справді схоже на гігантську жувальну гумку, яку неакуратний велетень розчавив на землі.
Lake-Hillier_00Озеро мілководне, довжина його становить близько 600 м, ширина 250 м. Залежно від сезону відтінок води може дещо змінюватися від яскравішого до темнішого, коралово-бордового кольору. В озері Хіллер можна плавати, воно не є небезпечним.
rozovoe-ozero-hiller-24Вода в ньому надзвичайно солона: рівень вмісту солі в ній у декілька разів перевищує рівень солоності океанських вод біля узбережжя Австралії. Саме тому на початку XX століття на озері навіть певний час добували сіль.
hillier4

rozovye-ozera-14У світі є кілька озер зі схожим кольором води, але на відміну від озера Хіллер у цих озерах ученим удалося точно встановити причину рожевого кольору. «Винуватцем» виявився особливий вид мікроскопічних водоростей – дуналіелла Солоноводна. Але в озері Хіллер із його кам’янистим і гладким дном ці водорості не живуть.
Також висувалася ідея, що відповідальними за фарбування води можуть бути особливі види бактерій або мікроорганізми, але які саме – вченим установити не вдалося.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *