Водоспад “Сім сестер” – прикраса фіорду Гейрангер, Норвегія

Гейрангерфіорд (Geiranger, Geirangerfjorden) – одне з наймальовничіших і найфотогенічніших місць у світі, розташований у регіоні Суннмьоре на заході Норвегії.
fiord_norwayФіорд простягається на 15 км і є відгалуженням більш великого Стур-фьорда. Максимальна ширина Гейрангер становить 1,3 км.

Для довідки: Фіорд, фйорд (норв. fjord) — довга, вузька морська затока, яка часто тягнеться далеко усередину узбережжя. Фіорд походить від затоплення морем долини колишнього льодовика. Багато фіордів дуже глибокі — вони формувалися, коли величезні льодовики своєю вагою роз’їдали низи долин під рівнем моря. Після розтоплення льодовиків вода моря потрапляла в долини. Переважно, довжина фіорду в декілька разів більша за його ширину.
У світі найвідоміші чотири фіордових райони: вони розташовані на західному узбережжі Норвегії, Чилі, Південного острова Нової Зеландії та Північної Америки від затоки П’юджет-саунд (штат Вашингтон) до Аляски. Фіорди також є на берегах Шотландії, Ісландії, Гренландії, півострова Лабрадор, штату Мен (США) і на деяких арктичних островах.fiord_norway6_1Завдяки своїй красі та мальовничості скелі, що здіймаються прямо з води, покриті густою рослинністю гори, засніжені вершини — фіорди популярні серед туристів з усього світу.

fiord_norway1На околиці Гейрангерфіорд, де в нього вливається річка Гейрангелва, знаходиться невелике селище Гейрангер, від якого він і отримав свою назву. У селищі є Музей фіордів, що розповідає історію цього району Норвегії.
Уздовж лінії Гейрангерфіорд на схилах гір трапляються покинуті старовинні ферми, частину з яких відновлено. Найпопулярнішими серед туристів є Skagefla, Бломберг і Knivsfla.fiord_norway2_fermaДо Skagefla можна добратися пішки з Гейрангер, до інших лише водним транспортом. Деякі ферми розташовані на гірських уступах, тому дістатися до них можна тільки спеціальними приставними або мотузковими сходами.
У 2005 році фьорд і прилеглі до нього території були зараховані до списку об’єктів природної спадщини ЮНЕСКО. Саме цей статус сьогодні перешкоджає реалізації плану місцевої влади з будівництва ліній електропередачі через фіорд.fiord_norway3_dorogaПо берегах розташовуються прямовисні скелі висотою до 1400 метрів і льодовики. Унікальний рельєф цієї місцевості сформувався в час пізнього льодовикового періоду, коли внаслідок руху льодовиків тут утворилися високі гори і глибокі фіорди. Висота тутешніх гір сягає 2000 м над рівнем моря, а глибина фіордів – 700 м.fiord_norway4_dorogaОбов’язковим туристичним маршрутом на Гейрангер є «Дорога орлів» (Ørnevegen) – крутий дорожній серпантин, з 11 крутими поворотами на шляху, від узбережжя фьорда до найвищої точки гори, на висоті 620 метрів.
Неподалік розташована і знаменита «Драбина тролів», яка веде до оглядового майданчика, з якої відкривається вражаючий вид на “Сходи тролів”, долину і водоспад Стігфоссен, висота якого становить 180 м.fiord_norway5_drabyna_trolivТролі – найпопулярніші персонажі норвезького фольклору, їх дерев’яні фігурки трапляються тут повсюдно.fiord_norway5_trolivПомилуватися мальовничими панорамами Гейрангерфіорд і насолодитися чистим гірським повітрям можна на розташованих у горах оглядових майданчиках.
Найпопулярніші з них знаходяться на хребті Флюдалс’юве і на горі Далснібба (1476 м над рівнем моря).
Одними з визначних пам’яток фьорда є водоспади, найвідоміший з яких – Сім сестер, що падає з висоти близько 250 м, Фата нареченої і нареченого.fiord_norway6

Водоспад Сім сестер
З цим водоспадом пов’язаний давній скандинавський переказ, що розповідає про сім прекрасних сестер, до яких ішов свататися мужній воїн-вікінг. Дівчата запропонували юнакові вибрати будь-яку вподобану йому сестру і принести для неї наступного дня фату. Наречений придбав фату і пішов за обраницею, але в останній момент зупинився, не знаючи, котру з красунь вибрати. Так і залишився навіки на тому місці.fiord_norway7_sim_sesterОсобливо красиві водоспади в травні-червні, коли на скелях починає танути сніг і потоки стають повноводними. Взимку водоспад замерзає і перетворюється на одну з трас для підйому альпіністів-екстремалів, які надають перевагу доланню скелі не по камінню, а по льодовиках.fiord_norway7_sim_sester1

Водоспад Фата нареченоїfiord_norway7_fata_narechenoi 

Закам’янілий трольfiord_norway8_kamiany_trol

Водоспад Нареченийfiord_norway9_narechenyДістатися до околиць Гейрангерфіорда можна літаком, автобусом, машиною або кораблем. Дорога з Осло автобусом займе близько 10 год.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *