Легенди Ірландії: Кладдахська обручка

Кладдахське кільце – символічне кільце, що зображує дві руки, які тримають короноване серце. Кожен елемент цього кельтського символу означає поєднання любові (серце), дружби (руки), вірності (корона). Кладдахске кільце1Серед ірландських ювелірних виробів Кільце Кладдах широко відомо. Його дарують і на знак дружби, і як обручку.
Відомо чимало легенд, пов’язаних із кільцем. Найпопулярніша розповідає про юнака Річарда Джойса, уродженця графства Голуей, який виїхав за кордон у погшуках роботи (це було ще в далекому XVII ст). Корабель, на якому він плив, зазнав нападу алжирських піратів, і Джойс потрапив у рабство. Його продали одному мавританському ювелірові, у якого він і навчився ювелірної майстерності.
На вимогу британського королівського уряду всі англійські раби були звільнені. Тоді Ірландія була англійською колонією, і Джойс також був англійським громадянином.Кладдахске кільце2Ювелір полюбив здібного хлопця і навіть запропонував йому одружитися на своїй дочці. Але Джойс відмовився, тим паче, що на батьківщині його чекала наречена, для якої він виготовив золоту каблучку. Повернувшись на батьківщину, він подарував її своїй вірній подрузі, яка чекала його всі ці роки. Вони одружилися і жили в селі Кладдах.
Інша розповідь про принца і дівчину з народу. Принц закохався в незнатну дівчину, але її батько не повірив у його почуття. Щоб довести свої чесні наміри, принц попросив майстрів виготовити йому кільце, як свідчення його любові та пропозиції руки і серця.

Кладдахске кільце4Кільце Кладдах має велике значення в Ірландії як зобов’язання. Цей кельтський символ зберігають як сімейну реліквію.
Є кілька способів носити кільце
• на правій руці із серцем, поверненим від людини, означає, що вона поки самотня, але готова розглядати любовні пропозиції.
• якщо між людьми зав’язуються глибокі почуття, кільце повертають серцем до себе, але воно як і раніше залишається на правій руці.Кладдахское кольцо_ • кільце на лівій руці серцем до власника свідчить, що двоє люблячих сердець з’єднані навічно.
• згодом  з’явився ще й четвертий спосіб носіння кільця – на лівій руці, серцем від носія. Так його носять, за різними джерелами, під час весільної церемонії (як знак того, що серця нареченого і нареченої спрямовані один до одного), заручені, вдови і розведені.
За традицією кладдахське кільце з покоління в покоління передається від бабусі до онуки або ж від матері до дочки.Кладдахске кільце3

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *