За гарною чашкою, ми забуваємо про смак чаю

Одного разу до старого професора прийшли в гості його колишні учні – випускники престижного навчального вишу. Всі вони були доволі успішними людьми, які зробили хорошу кар’єру, проте, судячи з того, що вони розповідали, професор зрозумів, що нікого з них, природно, не обійшли життєві труднощі та проблеми, як у роботі, так і в особистому житті.Запропонувавши своїм гостям чаю, професор приніс із кухні чайник і піднос, на якому красувалася неймовірна колекція чашок: більшість із них були дорогими і рідкісними екземплярами, які він збирав усе життя. Однак крім ексклюзивних зразків, були й звичайні дешеві чашки, навіть пластмасові, що створювало деякий контраст.
Коли випускники вибрали собі чашки, професор налив їм чаю і неспішно промовив:
– Не можу не звернути вашої уваги на те, що ви вибрали собі найкрасивіші чашки, залишивши на підносі прості і дешеві. У нашому світі це нормальне явище – хотіти для себе тільки найкращого; однак, разом із тим, це і є причиною безлічі ваших проблем у житті. Вам потрібно зрозуміти, що чашка сама по собі не робить чай смачнішим. Вона може бути красивою, дорогою, але якість чаю від цього не змінюється. Кожен із вас намагався вибрати собі чашку якнайкращу, а потім ви сиділи і порівнювали свою чашку з чашками інших. Ви думали про те, щоб виглядати крутішими в очах інших. Але згадайте, спочатку ви ж просто хотіли чаю.
Професор відпив з простої чашки і продовжив:
– І зараз, замість того, щоб насолоджуватися смаком чаю, ви думаєте про те, кому яка чашка дісталася. Вашу увагу захопили другорядні речі. Так само відбувається і в житті. Життя, в даному випадку, можна порівняти з чаєм, а чашки символізують ваш одяг, марку машини, зовнішню красу ваших дружин, місце роботи, розмір і оздоблення вашого будинку, становище у суспільстві … І поки ви зосереджені на зовнішньому, ви не можете по-справжньому оцінити внутрішнє і насолоджуватися ним. Ганяючись за красивими обгортками, ви втрачаєте смак самого життя.
Після чаювання і довгої розмови, професор, прощаючись із випускниками, побажав їм щастя і сказав:
– Пам’ятайте, що найщасливіші люди – це зовсім не ті, які мають усе найкрасивіше і найкраще, а ті, які вміють узяти все найкраще з того, що мають.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *