Дещо про національні особливості Іспанії

Іспанці за своєю природою дуже відкриті і привітні люди. Вони можуть бути дуже серйозні, але при цьому мають прекрасне почуття гумору.
espania_tangoРаніше всі іспанці дотримувалися однієї чудової традиції – відпочивали щодня з 13:00 до 16:00. Для цього періоду відпочинку вони навіть придумали назву – “сієста”. У цей час на обід закривалися практично всі банки, магазини і навіть державні установи. Традиції неухильно дотримувалися на всій території Іспанії. Правда, з 2005 року в розклад відпочинку іспанців були внесені зміни – час обіду скоротилося до 1 год. – уряд вирішив, що тривалі перерви в роботі несприятливо позначаються на економіці країни. espania_paeliaЯк і в більшості країн світу, в Іспанії ділові люди під час знайомства тиснуть руки й обмінюються візитівками. Іспанці мають схильність запізнюватися навіть на важливі ділові зустрічі – це варто враховувати під час спілкування з діловими партнерами. Ця риса у них так яскраво виражена, що жартома іспанцям приписують неорганізованість.
Одним із символів країни є корида (“Сorrida” з ісп. перекладається як “біганина”). І справді, учасникам кориди доводиться чимало побігати. Вважається, що під час цього чарівного своєю небезпекою дійства розкривається характер іспанця. Кориду, як і будь-яке всесвітньо відоме культурне явище такої сили і яскравості, сприймають неоднозначно. У світі є багато як прихильників, так і противників кориди, тих, хто вважає, що це всього лише кривава бійня, небезпечна для життя. Проте кориди тривають і досі, це вже стало частиною іспанської культури, а для багатьох – роботою, сенсом життя. espania_korrida_toreadorКорида – це дійство з багатовіковою історією. Жителі Стародавньої Індії та острова Крит проводили ігри з биками ще за дві тис. р. до н.е., це були ігри ритуального характеру. Схожі ритуали були поширені і у стародавніх євреїв, кельтів і фінікійців, які створили свою колонію на Піренейському півострові. Саме в такий спосіб корида й потрапила до Іспанії.espania_korrida_toreadorВже в 1775 році, в містечку Ронда, провели так звану першу сучасну кориду. Тореадором був Франсиско Ромеро, якого й стали вважати родоначальником династії “тореро”, а згодом і главою школи “тореро”. Місто Ронда з тих пір є “Академією кориди”. Після цього арени для бою биків стали з’являтися в Малазі, Мадриді, Севільї, Кордові. До кінця XVIII ст. для учасників кориди придумали спеціальні костюми…espania_ronda

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *