Історія Ву Яхун – донедавна найбагатшої жінки світу

Жінка-мільярдер – рідкісне і доволі незвичайне явище для всього світу, особливо, якщо в списку знаменитого рейтингу Forbes, зазвичай чоловіки. Безумовно, кожна дружина мільярдера може вважати себе такою, проте справжню заздрість і гордість викликають жінки, які змогли заробити свій статок власним розумом і руками. Очолює рейтинг найбагатших жінок –Wu_Yajun1 (У Яцзюнь) з Китаю.
Трохи біографії Ву Яхун
Народилася в 1964 році в місті Чунцин. З дитинства дівчинка захоплювалася проектуванням і будівництвом. Саме тому вже в 16 років вона вступила, а в 1984 році закінчила один із найпрестижніших закладів Китаю – Північно-західний індустріальний університет. Варто зазначити, що саме тоді конкурс був 200 осіб на місце, а середній вік вступників – 21 рік. 4 роки потому У Яцьзюнь відпрацювала на заводі інженером, а згодом стає журналістом у відділі нерухомості «Міської газети Китаю». Це був ще один крок до утворення великої ріелтерської імперії.
Через кілька років найбагатша жінка планети стає головним редактором цієї газети, але продовжує брати інтерв’ю у відомих бізнесменів, інвесторів та ріелторів. Крім того, вона влаштовується додатково найманим менеджером в одну з девелоперських компаній, щоб ближче вивчити цю галузь у Китаї. Коли пізніше у У Яцзюнь запитували, чому вона обрала такий, здавалося б, чоловічий бізнес, вона відповіла: у 1990-ті роки я купила собі квартиру, ремонт у якій і встановлення необхідних елементів зайняли більше трьох років, вона зрозуміла, що будівельний ринок у Китаї нестабільний і є реальна можливість заробити…
Перші успіхи в бізнесі.
Згодом найбагатша жінка світу заручається підтримкою інвесторів і відкриває свою першу будівельну компанію в 1993 році з гучною назвою – Jiacheng Economic Development Company з уставним капіталом понад 10 млн юанів. На той момент їй було всього 29 років. Трохи пізніше компанія перейменовується в Chongqing Longfor Properties Co Ltd, яка існує до нині, не зважаючи на всі складнощі на будівельному ринку в Китаї, продовжує приносити величезні дивіденди У Яцзюнь, що дає їй можливість поки утримувати першу позицію рейтингу. Вдалий девіз компанії – «Не економ на собі!» – допоміг активно влитися в ринок, навіть за умови, що ціни були трохи вищі порівняно з конкурентами.
У 1994 році її компанія виграє головний тендер на будівництво кондомініуму в Чункіні. Це і був справжній зоряний час для молодої жінки.Wu_Yajun3Основні віхи розвитку бізнесу
• 1999 рік. Все житло в кондомініумі Чункіна продається ще до завершення будівництва. Це справжня гордість У Яцзюнь. На цей об’єкт вона досі приводить усіх своїх клієнтів.
• 2000 рік. Компанія розширює свою діяльність, починає будувати вілли, заміські будинки і навіть насипні півострови, тим самим виходить на лідируючі позиції на найбільшому будівельному ринку Китаю.
• 2003 год. Компанія Longfor Properties увійшла в список топ-девелоперів.
• 2005. Компанія очолила рейтинг найуспішніших будівельних компаній. Сьогодні Longfor – головний забудовник Чункіна.
• 2009 рік. Ву Яхун вивела свою компанію на Гонгонкскую біржу, де її  капітал було оцінено в 4 млрд дол.
• 2010-2012 роки. Очолює рейтинг найбагатших жінок світу за версією журналу Forbes. На березень 2012 року її стан становив понад 5,5 млрд дол.
Секрети успіху Ву Яхун
Ім’я мільярдерки перекладається як «гримляча Азіатська Армія», що й визначає її стиль ведення бізнесу: працювати по 18 год., економити там, де необхідно, ризикувати, цінувати працівників і бути доступною 24 год. на добу. Вся її команда підпорядковується її принципам, хоча вона досить сувора як до себе, так і підлеглих. На фірмі існує правило: двічі не попередив, що будеш недоступний у літаку, тебе – звільнено! Взагалі китайцям властива така риса, як трудоголізм, бо слово «бізнес» у них означає «життя» і «сенс». І питання «А для чого заробляти гроші?» у них ніколи не виникає: вони йдуть і заробляють. Ву Яхун абсолютно невибаглива і скромна у своїх витратах. Вона як і раніше працює в невеликому офісі, не має секретарки і проводить зустрічі в різних закладах досить скромно. Зате вона не шкодує коштів для покращення життя і підвищення заробітної плати своїм кращим працівникам. Крім того, перед початком грандіозних проектів або після здачі об’єктів Ву Яхун нагороджує кращих працівників двотижневою відпусткою на кращих курортах світу за рахунок фірми. Саме вкладення в людей Ву Яхун вважає найрезультативнішим. «Найогидніше – спостерігати, як людина росте в списках багатих, не приносячи користі людству, суспільству, своїм акціонерам і співробітникам. Навіщо ж тоді взагалі заробляти?».Wu_YajunНайбагатша китаянка ні на секунду не сумнівається в правильності свого вибору, навіть не зважаючи на те, що з 2011 року уряд Китаю посилив податки і заходи по боротьбі зі спекуляціями в цій галузі, та й поява нових девелоперських компаній збільшує конкуренцію. Фінансисти прогнозують фінансову кризу в цій галузі протягом 5 найближчих років, але Ву Яхун не переймається, адже найстрашніше, що може трапитися, – вона втратить позицію лідера серед жінок-мільярдерок.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *