Амазонки – жінки-воїни – вигадка чи реальність?

Про амазонок відомо з давньогрецької міфології. Цей народ складався виключно з жінок, які не дозволяли чоловікам займати поруч із собою місце.
amazonky2Слово «амазонка» походить від іранського «ха-Мазан», що перекладається, як жінка-воїн. Це була своєрідна войовнича держава, якою правила цариця амазонок. Жінки-войовниці вважали богиню Артеміду своєю покровителькою. У міфології згадується, що амазонки беруть свій початок від союзу богів Гармонії і Ареса.
Для продовження свого войовничого роду, амазонкам доводилося вступати в зв’язок із чоловіками інших народів. Якщо на світ від таких зв’язків народжувався хлопчик, його відправляли до батька. Побутує й інша версія, що коли народжувалися хлопчики, амазонки убивали їх. Вихованням дочок жінки займалися особисто і з них виростало нове покоління войовниць.amazon-women-warriors-history-i9Проте правда це, чи міф – достеменно невідомо. Це питання залишається без відповіді і сьогодні. Враховуючи той факт, що зображення цього народу присутні на багатьох античних зображеннях, можна говорити, що вони існували насправді. Більше того, амазонки є не тільки персонажами з міфології, а й історичними особистостями. Варто зазначити, що востаннє про амазонок згадувалося під час правління Олександра Македонського. На багатьох стародавніх малюнках зображені завойовницькі походи амазонок: наприклад, їх вторгнення в Аттику. Чимало противники теорії існування древнього народу войовниць акцентують увагу на величезній кількості міфів, пов’язаних саме з амазонками (цікаво, що у багатьох міфах згадується, що амазонки жили на узбережжі Чорного моря).amazonkyНа територіях можливого проживання амазонок були виявлені масові поховання жінок. Разом з останками знайдені також дротики, стріли і луки. Але ніякої зброї ближнього бою знайдено не було, так само, як і пристосувань для захисту.
Є також теорія про те, що жінки могли починати бій, наприклад, обстрілювати ворогів із луків, а потім відступати в тил основного війська, яке складалося з чоловіків-воїнів.
Звідки беруть свій початок міфи про амазонок?
Геродот вважав, що образ стародавніх амазонок пов’язаний з Артемідою і Аресом. Цим божествам поклонялися фракійці нарівні з Діонісом.amazonky3Оскільки Артеміда була покровителькою амазонок, цим жінкам приписували звання «ровесниць» і «подруг» богині. Нерідко амазонок зображали у вигляді дев подвійного сокири (символ Діоніса). Дослідниця А.В. Котина вважає, що амазонки пов’язані з культом Великої Богині. Він заснований на честь пам’яті високого становища жінок. В ілюстрованій «Хроніці» Хартман і Йордан Шедель вважають амазонок дружинами Готів. Вони брали участь у битві разом зі своїми дружинами проти імператора Авреліана. Але в результаті зради чоловіків було вбито. Жінки, взявши зброю мужів, напали на ворогів, бажаючи помститися. Згодом вони стали досвідченими воїнами. Їх предводителькою стала цариця Марпезіі. Під її проводом амазонки дійшли аж до Кавказьких гір. Потім пішли на Вірменію, Сирію, Персію та інші країни Азії. Вони побудували чимало міст, зокрема Ефес і Смірну.
Правителі Греції відчували страх перед войовничим народом і відправили проти них Геракла. Пізніше амазонки, яких очолювала знаменита Пентесілея, допомагали троянцям у війні проти греків.
Як згадувалося раніше, після правління Олександра Македонського, жодних згадок про амазонок не було виявлено.amazonky1

Щоправда є ще й така думка. Амазонки – це племена жінок, які жили в околицях ріки з відповідною назвою. Вони використовували чоловіків тільки для продовження роду. Причому використовували тих, яких брали в полон. Місія чоловіків полягала не лише у тому, щоб запліднити купу спраглих до кохання жінок. Їх використовували ще й для того, щоб навчитися володіти зброєю, щоб ті винаходили будь-які корисні речі. Але як тільки у чоловіків закінчувалося натхнення на винаходи або підводило здоров’я під час статевого акту, їх убивали. А назву річці згодом і привласнили в честь цих жіночих племен.
Але напевно не всі знають, що перекладається слово «Амазонка» як ампутована грудь. Ці жінки відрізали собі одну грудь, щоб було зручніше стріляти з лука.

You may also like...

1 Response

  1. Сергій-запорожець сказав:

    “Ці жінки відрізали собі одну грудь, щоб було зручніше стріляти з лука” – колись якомусь “науковцю” захотілося порозумувати та “спертися” на авторитет Греції, то й написав дурню про відрізання грудей. Подивіться на змагання лучниць – їм груди зовсім не заважають. А взагалі то у донських козаків, які, до речі, жили в тому ж таки Приазов”ї та Причорномор”ї існував звичай,- коли гинув чоловік, його дружина лишала дітей н рідню та йшла мститися, тобто виконувати чоловічу роботу – змужувалася. Ото й усі “безгруді” амазонки-омуженки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *