Тбілісі – столиця, в якій гармонійно поєднані історія і сучасність

У Тбілісі вміють гармонійно поєднувати історію і сучасність. Доказом цьго є давні архітектурні пам‘ятки і сміливі нові забудови Місто плекає свої перлини, але не стоїть на місці.
tbilisiБагато будівель у старому місті було відреставровано. Енергія міста приваблює творчих людей.
Ось що каже грузинський режисер Резо Ґабріадзе:
“Грузія намагається берегти свою стародавню історію. Інколи один похилий камінь на розі вулиці може сказати вам більше, ніж багато сторінок”.
Сьогодні Грузія переживає справжній туристичний бум. Співробітники ресторанного та готельного бізнесу країни одноголосно стверджують, що іноземців насамперед приваблюють ціни:
“Тбілісі — чудове місто. Воно безпечне і недороге, якщо порівнювати з європейськими містами. Тут можна знайти кімнату за 50 доларів за добу”.tbilisi1 Окрім церков, музеїв і кав‘ярень у Тбілісі на туристів чекає ще один вид відпочинку. Абанотубані — комплекс лазень на основі природних сірчистих джерел.
“Ця гаряча вода виходить з джерел, які знаходяться на глибині 50 метрів під цією кімнатою. Саме на них колись заснували місто. Слово “тбілі” старогрузинською означає “теплий”, тобто назва міста походить від теплих джерел”, — пояснив співробітник лазень.
Переважна частина населення Грузії сповідує християнство. Ми завітали до церкви Різдва Діви Марії, збудованої у VI столітті.tbilisi2 “Це найстаріша церква, з тих, що збереглися, у Тбілісі. Дата її появи припадає на період заснування міста. В її дзвони били навіть за часів, коли ця територія була під контролем загарбників. Радянські часи стали чорною сторінкою історії церкви. Цю будівлю перетворили на ремонтну майстерню, однак церква зберегла свій дух і відродилась”, — розповів настоятель церкви.E Oоб зануритись у середньовічну казку на тлі чарівної природи варто віддалитися від Тбілісі на кілька десятків кілометрів. Поміж перлин регіону — старовинні замки, монастирі та печери.
“Культурний та релігійний спадок Тбілісі не можна назвати суто християнським. Тут є чимало мечетей, синагог, навіть зороастрійський храм. Усі вони поруч один з одним. Ця суміш демонструє те, як Європа зустрічається з Азією”, — розповів грузинський художник Ґуґа Котетішвілі.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *