Топ-10 найпопулярніших безлюдних островів та місцевостей

11Завдяки сучасним технологіям і можливості літати Земна куля здається все меншою. Якщо раніше подорожі з одного континенту на інший тривала місяцями, то тепер це займає всього декілька годин. На Планеті, здавалося б, уже не залишилося незвіданих місць, проте це не так. Є ще маса безлюдних островів і місць на Планеті, які досі невідомі і повністю ізольовані від цивілізації.

1. Трістан да Кунья.
Мабуть, одне із найменш заселених місць на Планеті. Трістан да Кунья – це архіпелаг маленьких островів, розташованих на Півдні Атлантичного Океану.
HMS ENDURANCE visits Tristan Da Cunha on 12th April 2007. Tristan is the remosted Island in the world and is also an active volcanoe.Найближча територія, розташована до острова – Південна Африка, що знаходиться в 1700 милях від нього. Незважаючи на свій крихітний розмір і свою ізольованість Трістан да Кунья має багату історію. Вперше острів відвідав португальський учений, якого було захоплено британцями під час війни між Англією і Францією. У той час французи намагалися використовувати Трістан да Кунья як місце для порятунку Наполеона. З 1800 року острів відвідали безліч британських, італійських та американських учених. Сьогодні острів належить Великій Британії. На острові проживає усього 271 осіб, основним заняттям яких є фермерство.
2. Місцевість Моту.
Це, мабуть, єдина місцевість у Китаї, до якої до цих пір не прокладено дороги. Моту розташована у тибетському автономному регіоні, де залишилося всього декілька місць в Азії, яких не торкнулася сучасна цивілізація.

£¨¾«²Ê»ªÏÄ£©£¨2£©ÃÔÈ˵ÄÄ«ÍÑПерш ніж потрапити в Моту, подорожнім доведеться подолати засніжену частину Гімалаїв, а потім пройти по двохсотметровой підвісному мосту. Місцевість відома своєю незайманою природою і незвичайною красою. Дехто вважає цю землю найсвятішою територією Тибету. Це, свогоєрідний Едем, що став домом для десятої частини всього різноманіття флори Китаю.
3. Алерт, Нунавут, Канада.
Розташоване у Канаді на найбільш віддаленій точці території Нунавут маленьке селище Алерт знаходиться всьго у п’ятистах милях від Північного Полюса в просторах Північного Льодовитого Океану.

geo_bezljud3Воно по праву вважається найпівнічнішим, повним ям і “найнегостиннішою” місцевістю в світі. Температурні показники в Алерт служать свого роду погодною лабораторією, що дає змогу прогнозувати температуру нижче 40 градусів, а внаслідок своєї прихильності на краю Землі на цій території протягом усього літа день триває 24 години на добу, а взимку, ніч триває 24 години на добу.
4. Острів Піткейрн.
Острів Піткейрн – це всього лише маленький клаптик землі, розташований у південній частині Тихого Океану. Він також потрапляє до рейтингу найбільш безлюдних островів і місцевостей у світі.

geo_bezljud4_teorНайближчими “сусідами” Піткейрна є острови Гамб’єр і Таїті, але навіть щоб до них дістатися, варто подолати відстань у 700 миль. Ця віддалена місцевість вважається останньою британською колонією в Тихому Океані. Чисельність її населення складає всього 50 осіб. Основним заняттям місцевих жителів є фермерство, рибальство а також продаж колекціонерам марок із зображенням острова. На ізольовану від цивілізації місцевість не залітають літаки, тому єдиним засобоь пересування, за допомогою якого можна туди дістатися є це морське судно, що пливе з Нової Зеландії.
5. Острів Кергуелен.
Острови Кергуелен відомі також під назвою “Самотніх островів” через своє розташування подалі від будь-яких ознак цивілізації. Ці острови розташовані в Південній частині Індійського Океану.

geo_bezljud5_teorТуди не літає жоден літак, тому туристам, які бажають відвідати ці далекі краї, доведеться аж шість днів добиратися морськими судами від острова Реуньйон, неподалік від Мадагаскару. На островах Кергуелен немає місцевих жителів, але туди регулярно приїжджають учені та інженери з Франції. Вперше цю місцевість виявили в далекому 1772 році, з тих пір його відвідали безліч дослідників і біологів, у тому числі і капітан Джеймс Кук, який прибув сюди в 1776 році. Сьогодні на острові діють лише дослідні центри, переважна більшість яких належить Франції.
6. Іттоккотурмііт, Гренландія.
Гренландія – найбільший острів у світі, що охоплює територію завбільшки 836 000 кв. миль, але населення цього острова надто мізерне, всього 57 000 осіб.

geo_bezljud6_teorСеред усіх населених пунктів Гренландії варто згадати про маленьке рибальське селище Іттоккотурмііт, розташоване на східному узбережжі острова. Чисельність населення цього селища – всього 500 осіб, а це означає, що на кожну людину припадає по 150 кв. миль території землі. Основним заняттям місцевих жителів є рибальство, а також полювання на ведмедів і китів. Іттоккотурмііт розташований на узбережжі, але вода в морях, що оточують його, практично крижана. Більша частина цього поселення вважається спустошеною і покрита тундрою.
7. Півострів Кейп Йорк, Австралія.
Австралія відома у світі і як континет із низькою щільністю населення, і красотою своєї незайманої природи. Усе це особливо помітно на півострові Кейп Йорк, розташованому на півночі континенту.

geo_bezljud7_teorНаселення цієї території налічує 18 000 осіб, більшість із яких є уродженцями племен аборигенів. Завдяки цьому місце вважається одним із найменш розвинених у світі. Від території Кейп Йорка доволі складно дістатися до інших частин Австралійського континенту. Цей півострів став відомим серед справжніх шукачів пригод, які приїздять туди на власних позашляховиках. Але навіть 4-колісним гігантам не завжди вдається проїхати крізь рослинність Кейп Йорка, і тоді єдиним транспортним засобом, яким можна дістатися до півострова, залишається вертоліт.
8. Станція Мак Мердо, Антарктика.
На восьмому місці в списку найменш заселених островів та місцевостей світу знаходиться станція Мак Мурдо. Розташувавшись на самому краєчку Земної кулі, Антарктика є одним із найвідоміших місць на Планеті.

geo_bezljud8_teorНа цьому континенті немає місцевих жителів, але діє декілька дослідницьких центрів. Найбільший із них має назву “станція Мак Мурдо”. Цей центр міжнародних досліджень знаходиться на острові Росс, поблизу найпівнічнішої точки континенту, і, відповідно, погода там крижана. Мак Мурдо став домом для 1200 учених і робітників, які приїжджають сюди під час літнього сезону. Це одне з найбільш незаселених та ізольованих від цивілізації місць на Планеті. Потрібні місяці, а іноді й роки, щоб на кораблі дістатися до Антарктики. Тому на території Мак Мурдо було створено три злітні смуги, і тепер туди можна добратися літаком.
9. Ла Рінконада, Перу.
Ла Рінконада – це маленьке містечко в Перу, розташоване на висоті аж 17 000 футів над рівнем моря, завдяки чому воно по праву вважається “найвищим” містом у світі. Таке розташування міста на карті світу також робить його ізольованим від цивілізації.

geo_bezljud9_teorЛа Рінконада перебуває в полоні вічної мерзлоти. Щоб дістатися до цього самотнього міста, охочим знадобляться дні. Однак, кажуть, що його населення налічує 30 000 осіб. Більшість із місцевих мешканців зайняті видобутком золота, яким багата територія Ла Рінконада. Місто встигло заслужити репутацію притулку для бідних і зневірених роботяг, які знаходять там професію золотошукачів і радіють кожному шматочку дорогоцінного каменю, знайденого на території міста.
10. Острів Пасхи (Ропа Нуї).
Розташований на віддалі 2000 миль на захід від Чилі, Острів Пасхи, або, так званий Ропа Нуї – це крихітний острівець, який став відомим завдяки своїй ізольованості від світу в безмежних просторах Тихого Океану. geo_bezljud10_teorЦя віддалена місцевість ледь займає за площею 70 кв. миль. Населення його також нечисленне, всього 4000 осіб. Острів Пасхи також відомий завдяки масивним кам’яним скульптурам, під назвою моаї, якими щільно усіяне все його узбережжя. На це місце ранні жителі острова доставляли скульптури на дерев’яних санях, що незабаром призвело до того, що на території не залишилося жодного деревця. Хоча є версія, що раніше острів був дуже зелений. Колись подорож на це ізольоване місце тривало 7 тижнів. Тепер – всього кілька годин з території держави Чилі.
Джерело: http://desyatka.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *