Столиця Болгарії – точка, в якій зійшлися східна і західна культури

Стародавня Софія зустрічаючи своїх гостей, завжди демонструє, чим багата як сама столиця, так і вся країна Болгарія. Безліч вражень та емоцій відчувають ті, хто має змогу ознайомитися з туристичними пам’ятками столичного міста – найяскравішими зразками середньовічної архітектури (музеями, театрами, парками, скверами, площами, ринками, антикварними магазинами, гостинними кафе тощо).
bulgaria_2Історія Софії корінням сягає вглиб тисячоліть. Територія, на якій розташована столиця Болгарії, ще в епоху неоліту була заселена первісними людьми. У VII ст. до н.е. тут існувало місто Сердика. Сучасну назву – Софія (у перекладі з грецької – «мудрість») – місто отримало в XIV ст. Воно багато разів було зруйноване і переходило з рук у руки, було важливим центром Другого Болгарського царства, а з 1382 р. перебувало під турецьким пануванням.bulgaria_sofia- (14)Статус «столиця Болгарії» Софія отримала лише в 1879 році (3 квітня), після чого поступово почала зміняти вигляд з оттоманського на європейський. На щастя, болгари здатні зберігати історичну пам’ять. До сьогодні в головному місті країни збереглося більше 250 історичних пам’ятників, що засвідчують багате на події і нелегке минуле Софії. Особливість вигляду столиці у змішанні архітектурних стилів, що належать до різних етносів і епох.

bulgaria_seredniovichnaСофія зберегла безліч чудових зразків церковної архітектури. Ротонду Святого Георгія, побудовану римлянами в IV ст. в центрі резиденції імператора Костянтина Великого. Спочатку її використовували як баптистерій – будівлю для здійснення обряду хрещення, потім як християнську церкву, а після завоювання в кінці XIV ст. Болгарії турками її було перетворено на мечеть. Зараз у будівлі найстарішої церкви Софії розташовано музей.bulgaria_rotondaСтолиця Болгарії названа на честь чудової стародавньої споруди – собору Святої Софії, зображеного на гербовому щиті міста. Це найдавніший (побудований в VI ст.) діючий православний храм у світі. На території храму знаходиться Могила Невідомого солдата, а поруч, у затишному і красивому парку, ще одна цікава пам’ятка – Докторський пам’ятник, присвячений російським медикам і військовослужбовцям, загиблим у російсько-турецькій війні.
У центрі Невській площі у Софії стоїть Собор, збудований в ім’я святого благовірного князя Олександра Невського. Величний храм-пам’ятник побудований на знак вдячності російському народу за звільнення Болгарії від османського ярма і присвячений небесному покровителю імператора Олександра II, святому Олександру Невському.bulgaria_sofia-sobor-alexandra-nevskogo-1Столиця Болгарії є точкою злиття європейської та східної культур. У Софії знаходиться один із найстаріших мусульманських храмів у Європі – Баня Баші, що перекладається як «багато ванн». Чудовий зразок османської архітектури було зведено у XVI ст. над природним тепловим курортом.bulgaria_Проте столиця Болгарії приваблює не тільки найширшим спектром визначних пам’яток. Тут також чудова природа, безліч цілющих мінеральних джерел, тут відбувається безліч значних культурних подій, доволі розвинена інфраструктура, що ставить Софію в один ряд із великими центрами світового туризму.bulgaria_4

bulgaria_3

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *