У Києві встановлено пам’ятник двометровій мурашці

Мураха заввишки більше 2 м і вагою 200 кг.
Кожен українець — певним чином мурашка, вважає відомий український скульптор Дмитро Ів. На думку майстра, наша людина так само, як і ця комаха, працьовита, сильна і наділена інтелектом, а за необхідності навіть здатна разом із товаришами захистити своє житло і від великого хижака. Саме таким рисам національного характеру скульптор присвятив своє чергове творіння. У сквері в центрі Києва біля кінотеатру «Україна» на вулиці Городецького зайняла своє місце бронзова мураха на гранітній підставці. Заввишки трохи більше двох метрів, вагою в 200 кілограм вона стане не лише прикрасою сквера, а й приноситиме людям удачу або щастя. Щоб дізнатися, що напророкує мураха — досить покрутити монетку, затиснуту в неї в лапах, і переконатися, що кращі часи — не за горою.
«Працював над мурахою я близько трьох місяців. Працював, коли у мене був гарний настрій, коли бачив щось красиве, що радує око і душу. Такий зміст я вклав і в скульптуру. Дуже хочу, щоб, подивившись на мураху, людина відчула себе щасливою. Зараз у мене в розробці є ще 20 скульптур. Сподіваюся, місто зацікавиться й іншими моїми роботами. Дуже хочу, щоб столичні вулиці несли більше позитиву, який нам усім зараз дуже потрібний», — каже скульптор Дмитро Ів.
Автор також запевняє — що його скульптура закріплена надійно, і ніхто голими руками пошкодити обертову монету або ж саму постать мурашки не зможе. Вечорами ж монумент будуть підсвічувати вмонтовані в підставку діодні лампи. Весь матеріал, з якого автор створив скульптуру: граніт, бронза — українські. Про собівартість роботи скульптор говорити не хоче. Відомий український скульптор, художник, автор робіт, які прикрашають вулиці не лише Києва, а й Харкова, Бердянська (Україна), Корняко (Італія), Бєлгорода (Росія), Дмитро Ів багато часу проводить в Італії, виконуючи замовлення. Одне з них — встановлений пам’ятник у містечку Корняко (північніше Венеції) італійським альпінам — партизанам, які воювали проти фашизму. Також майстер запатентував кілька власних винаходів, які не мають аналогів у світі. Серед них — макет хмарочоса, який привернув увагу принца Дубаї, відомого своєю пристрастю до незвичайних і ексцентричним архітектурних рішень.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *