Топ 10 найбільших озер України

1. Ялпуг – найбільше природне озеро в Україні. Це озеро лиманного типу. Озеро знаходиться в Одеській області. На цьому озері, також як і на Кагулі збудовано дамбу з мостом (дорога Ізмаїл – Рені). Довжина озера 39 км. Ширина до 15 км.

Площа озера 149 км2. Середня глибина 2 м. Максимальна 5,5 м. На Півночі в озеро впадає річка Ялпуг. Мінералізація води до 1 – 1,5 г/л. Дно вкрите темно-сірим, на півночі – чорним сірководневим мулом, на мілководді – піщане. Багато раків. Але більша частина озера припадає на береги Молдови, тому рівень забруднення перевищує допустимі норми.

oz_kagul2. Кагул (укр. Кагул) – заливне озеро в пониззі Дунаю, розташоване в Ренійському районі Одеської області на схід від міста Рені. Площа озера має сезонні коливання і становить від 82 до 93,5 км². Максимальна глибина – 7 м, у середньому 1,5-2 м. Південна частина озера широка (ширина – до 11 км, довжина – 18 км), північна – вузька, витягнута (ширина – до 2 км, довжина – 15 км). Температура влітку – до +30 ° C, взимку озеро замерзає. Мінералізація води – від 0,8 до 1,5 г/л. З півночі в озеро впадає річка Кагул. Невелика (близько 1 км) ділянка північного узбережжя озера знаходиться на території Молдови. На цій ділянці розташована водонапірна станція, яка служить для зрошення полів поблизу міст Кагул і Джурджулешти.

oz_kugurluj3. Кугурлуй (укр. Кугурлуй) – озеро заливного типу на території Ренійського та Ізмаїльського районів Одеської області України. Озеро Кугурлуй занесено до міжнародного списку Рамсарської конвенції про охорону водно-болотних угідь.

4. Катлабух (укр. Катлабух) – озеро в Ізмаїльському районі Одеської області, в низов’ях Дунаю. Довжина 21 км, ширина від 1 до 11 км, площа 67 км², глибина до 4 м. Котловина озера довгастої форми з розширенням (до 11 км) у південній частині. Температура води влітку +24 – +26 ° C, взимку озеро замерзає. Мінералізація води 1-1,6 г/л.

5. Китай (укр. Китай) – озеро лиманно-заливного типу в Ізмаїльському та Кілійському районах Одеської області, розташоване в пониззі Дунаю. Котловина витягнутої форми, простягається з півночі на південь на 24 км. Температура води влітку до +27 ° C, взимку озеро замерзає. Мінералізація води – 1-3 г/л. Воду озера Китай використовують для зрошення в Красноярській зрошувальної системи.

6. Кучурганський лиман – прісноводний лиман на кордоні невизнаного Придністров’я (Молдова) і Одеської області України. На березі лиману, з молдавського боку в 1965 році була побудована електростанція Молдавська ГРЕС, що використовує лиман як охолоджувач і неодноразово ставала джерелом забруднення лиману.

oz_svitiaz7. Світязь. Розташованій у Шацькому районі Волинської області. Площа озера км², найбільша Глибина 58,4 м, хоча середня глибина становіть 6,3 м, а прибережна смуга мілководна. Прозорість води до 8 м. Верхні шари води влітку прогріваються до 20 °С і вище, на глибині температура води постійна и становіть 9 °С. На озері є острів площею до 7 га. Через канал Світязь сполучається з озером Луки та іншими озерами. Біля берегів Світязя розташоване однойменне село.

8. Озеро Пулемецьке. с. Залісся, Волинська обл, площа – 19,2 км².

9. Лиман (укр. Лиман) – до 1958 року озеро, з 1962 – наливне водосховище. Розташування в Зміївському районі Харківської області. Озеро розташоване в Зміївському районі Харківської області в 5 км від річки Сіверський Донець, поруч із селищем Лиман і біля селища Комсомольське. Його площа 9,5 км², глибина близько 1 м. Берег озера, що межує зі Зміївською ГРЕС облицьований і обладнаний гідротехнічними спорудами для забору води та скидання відпрацьованих вод. Озеро використовується для штучного розведення риби та водоплавної птиці. Взимку озеро замерзає (за винятком ділянки поблизу ГРЕС), товщина льоду становить 0,4-0,8 м.

10. Картал (Орловка). Одеська область. Площа 15,0 км².

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *