Блискавка «прошила» туристів у Карпатах — проте всі залишилися живі

У суботу, 23 травня, троє туристів (Анатолій, Олександр і Антон) із Нетішина, що на Хмельниччині піднімалися на Говерлу в Рахівському районі Закарпаття. Неподалік самостійно долав схили 24-річний Анатолій із Кременчук на Полтавщині.
blyskavka_karpaty1«Досить часто відпочиваємо в Карпатах, завжди без пригод обходилося», — розповідає Анатолій з Нетішина. Опівдні виписується з травматологічного відділення Рахівського райлікарні, збирається додому.«На цей раз теж усе було наче спокійно. Гриміло, але десь далеко. Все сталося в одну секунду. Блискавка влучила в мене, Олександра і хлопця, який піднімався сам. Антона не зачепило, він ы викликав рятувальників. Каже, що ми близько 10 хв без свідомості були. Коли опритомніли, ніякого болю не відчували. Спочатку не розуміли, що відбувається, де ми. Був розірваний одяг, через дірки видно були опіки на тілі. Перебралися в інше місце, розклали намета. Переодяглися в сухе, грілися і чекали рятувальників».
До туристів направили 10 рятувальників і дві машини.
«П’ять годин шукали їх, — розповів представник ДСНС Закарпаття. — Ще стільки ж доставляли до найближчої лікарні. Оскільки в гори машиною не заїдеш, хлопців несли на руках. Вони були в стані середньої тяжкості».
У Анатолія Долинського діагностували опіки шийного ділянки, у Олександра — очей і шиї, його товариш Анатолію обпекло ноги.blyskavka_karpaty«Зараз стан у всіх хлопців задовільний. Відправляємо їх додому на доліковування, — говорить керівник Рахівської райлікарні. — Блискавка пройшла через кожного з голови до п’ят — усі залишилися живі. Хлопці в сорочці народилися. При виписці говорив їм: «З лікарні відразу підіть у церкву, Богу подякуйте». Один відповів: «Я перед походом у Карпати до церкви заходив, три свічки за здоров’я поставив». Ось і вижили, бо наукою цей випадок не поясниш».

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *