Будинок Вісенса (Casa Vicens) Барселона

Всесвітньо відомий архітектор Антоніо Гауді зробив Іспанію справжньою перлиною у світі образотворчого мистецтва. Проте не всі знають із чого починав Гауді, тобто яка з відомих будівель була у нього першою? Casa_Vicens_3

Casa_Vicens_5Небагато людей знають відповідь на це запитання.
Будинок Вісенса (Casa Vicens) є саме тією найпершою роботою архітектора-початківця. Ця чудова будівля розташована на вулиці ліс Каролінес у Барселоні.
Туристи часто думають, що тут проживали королі, принци, чи герцоги… Насправді замовником був Мануель Вісенс – власник невеликого цегельного заводу. Він давно мріяв про власний будинок у Барселоні, куди міг би приїжджати на літо. У 1878-му році він вирішив, що вже досить заможний для реалізації свого задуму.
Першочерговим завданням було розшукати доброго архітектора. Іменитого фахівця Вісенс запросити не міг, тому й запросив молодого й недосвідченого ще тоді Гауді, оскільки у місті подейкували, що цей молодик подає великі надії. Проте на той час Гауді готувався до складання випускного іспиту, тому проект будівлі надовго завис у повітрі.
Вісенс не став чекати на нього і продовжив пошуки архітектора. Однак час ішов, а потрібної кандидатури не було. Мануелю Вісенсу нічого не залишалося, як знову звернутися до талановитого Гауді.Casa_Vicens_4

Casa_Vicens_7Робота розпочалася лише в 1883 році. Із самого проекту майбутньої будівлі було видно, що вийде не зовсім звичайний будинок. Переповнеий ідеями Гауді отримав повну свободу для втілення своєї фантазії. Він вирішив поєднати елементи традиційної іспанської архітектури з яскравими сюжетами в арабському стилі. Наразі будівля має вигляд досить звичайний, але чим ближче до верхівки, тим більше простежуються перські й арабські мотиви. В результаті, верхня частина будови нагадує справжнісінький палац із казки “Тисячі й однієї ночі”.Casa_Vicens_9

Casa_Vicens_6 Сам Вісенс марив на своїй невеличкій земельній ділянці розмістити не лише незвичайний будинок, а ще й зелений сад. Із поставленим завданням Гауді впорався більш, ніж на “відмінно”. Він задовільнив усі вимоги замовника, майстерно уникнувши при цьому певної скупченості, стислості, захаращеності. Саме тут і зародився унікальний, неповторний стиль Антоніо Гауді.
Варто визнати, що Вісенс помітно ризикував, довіряючи молодому таланту, який узяв відповідальну роботу. При цьому власник заводу забезпечив своєму архітектору повну свободу у втіленні, не ставив жорстких рамок. За це життя нагородило його чудовим будинком, який згодом став пам’яткою Барселони. Зрозуміло, працюючи над будинком Вісенса Гауді йшов «на осліп», він лише відшукував свій стиль. Однак видно, що багато його наступних робіт наче «випливають» із цього будинку. Так що будинок Вісенса – це певна віха в історії архітектури Іспанії.Casa_Vicens_11

Casa_Vicens_8

Casa_VicensПізніші роботи великого іспанця значно сильніші, насичені різноманітними химерними орнаментами й візерунками. Будинок Вісенса ж просякнутий якоюсь наївною простотою. Однак не можна не помітити, що декоративних елементів на цій будівлі, порівняно із сусідніми будинками, просто неймовірна кількість. Чого варті одні лише соняшники на балконі будинку! .. Ця квітка – своєрідний іспанський символ. Вважається, що соняшники уособлюють душу. Крім того, змішання стилів взагалі не притаманне звичайним іспанським будівлям. Так що творіння Гауді просто неможливо сплутати з будь-яким іншими будівлями на вулиці ліс Каролінес.

Casa_Vicens_1

Casa_Vicens_У 2005-му році будинок Вісенса (як і деякі інші творіння Антоніо Гауді) було включено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *