Актовський каньйон

Актовський каньйон знаходиться у Вознесенському районі Миколаївської області.
Вознесенськ – місто, де життя завмирає після 16:00, і на питання “де поїсти?” відповідь лише одна: їж у будинку. Немає дому – немає і їжі.

Уявіть собі – опівніч, тиша, голод, втома. І все зачинено!
А вранці пора вирушати на розвідку в каньйон …
Місце розташування і дорога
Актовський каньйон розташований поблизу села Актове, у 20 км від Вознесенська. Протяжність його – близько 3 км. Дорога до Актово, всупереч передчуттю – просто жах.
Характеристика місцевості

actovsky_kanion_dolyna_dyiavolaУрочище “Долина диявола” в селі Актове під Вознесенськом – місце містичне. Саме тут поховано більшість скіфських царів, а в часи їхнього правління в “Долині диявола” проводили магічні ритуали.
Зараз тут знаходиться Актовський каньйон – безлюдне місце чарівного, але дикого відпочинку. Скелі каньйону досягають 100 метрів у висоту і разом із річками та водоймами утворюють унікальну заповідну зону зі своїм мікрокліматом, що відрізняється від того, що вже в кілометрі звідси.
actovsky_kanion_1Наприклад, невелика річка Гамазенік у глибині каньйону – улюблене місце купання і пірнання місцевої дітвори. Спуститися по скелях – задачка не для слабаків. Але, опинившись унизу, можна помилуватися маленькими водоспадами, які плавно перетікають один в інший, і найчистішу, прозору воду.
Інфраструктура
Це місце дикого відпочинку з наметом з усіма своїми плюсами і мінусами. Інфраструктури немає взагалі: тільки ви і ваш намет. Але плюсом є безпосередня близькість до села: у разі чого, не залишитеся ні голодними, ні холодними.
Проживання
У наметі.
1. Якщо цілодобово дихати цим унікальним повітрям не менше 7 днів, шкіра стає ніжною і шовковистою, причому дуже помітно.
2. Там не хочеться палити  цигарки.
3. Там безліч мальовничих місць для стоянки.
Харчування
Багаття, шашлик, казан, банка тушонки. Одразу можна перерахувати сто одне блюдо, яке можна натхненно приготувати безпосередньо в Актовському каньйоні.
Розваги
Неподалік від Актовського каньйону знаходиться Арбузинський каньйон – його ще називають “малий Актовський”. А вид на обидва каньйону відкривається зі скелі з претензійною назвою “Пуп землі”: опинившись там, дихайте глибше, краса іноді збиває з ніг.
actovsky_kanion_6Щодо розваг на місцях, то це, мабуть, тільки купання і пірнання, але яке! Якщо жити в каньйоні два тижні, можна щодня змінювати локацію для водних процедур: їх тут дуже багато. Особисто варто плескатися в Гамазеніку (багатоярусна невелика річечка біля підніжжя скель), там найчистіша вода. Але є нюанси: стрибати зі скелі можна лише після консультації з місцевими мешканцями або ретельної перевірки дна самостійно: безліч підводних каменів розташовані занадто близько до поверхні води.
Гідами можуть були місцеві діти, які охоче продемонструють свої стрибальну і пірнальну майстерність: з радісними висками стрибати з шестиметрового каменю – страшнувато!
Вода – блаженство. Прохолодна, цілюща, що надає силу, яка змиває втому …
actovsky_kanion_lisЧудовим видається і Трикратський ліс-лабіринт, що знаходиться неподалік. А там яких тільки чудес немає: і містки, і альтанки, і невідомі доріжки – і дітям сподобається, і вам.
Можливість відпочинку з дітьми
Місце призначене для компаній, альпклуб, романтичних парочок у пошуках тиші, старих друзів і сімей із дітьми від 13 років.
З малюками – небезпечно. Навколо скелі і вода, і ви не зможете утримати дитину, яка вирішить що б то не стало розвідати місцевість.
Чистота
Чисто. Ідеально чисто. Ні папірців, ні пляшок. Ні навіть людей на багато сотень метрів навколо.
Wi-Fi і мобільний зв’язок
Мобільний зв’язок унизу каньйону не працює взагалі, мобільний інтернет не запускається.
Безпека
actovsky_kanion_cvetyТихо, спокійно, але гарантійного сертифіката на безпеку при в’їзді не дають 🙂 Більше того: тут небезпечно для маленьких дітей і літніх людей: вилізти на скелю милуватися видами або спускатися до річки можуть тільки люди в гарній фізичній формі.
Отже, тут місце сили і багата вода. У ній міститься стільки мікроелементів, що Актовський каньйон можна сміливо сприймати як санаторій. Каньйон – частина величезного ландшафтного парку “Гранітно-Степове Побужжя”.
Це місце, де можна сміливо шукати усамітнення і насичуватися тишею: нікого навколо…

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *