Мата Харі – перша танцівниця стриптизу

Мата Харі — сценічне ім’я Маргарети Гертруди Зелле. Вона народилася 7 серпня 1876 року в Леувардені, в Нідерландах. Дівчинка рано залишилася сиротою. Виховував її хрещений. Mata_Hari5Вона пройшла навчання в Лейдені, отримала професію виховательки дитячого саду.
Протягом багатьох місяців вона інтенсивно вивчала індонезійські традиції, зокрема через свою роботу в місцевій танцювальній трупі.Mata_Hari2 Пізніше, в Парижі вона спочатку виступала як циркова наїзниця під іменем «леді, що згрішила з Мак-Леодом». А з 1905 року почалася її гучна слава як танцівниці «східного стилю». Виступала вона під псевдонімом Мата Харі. Деякі її танці були на зразок щось близького до сучасного стриптизу.Mata_Hari

Mata_Hari1 У 1916 році у французької контррозвідки з’явилися перші вказівки на її причетність до роботи на Німеччину. Коли Мата Харі дізналася про це, вона сама з’явилася у французькі спецслужби і запропонувала свої послуги їм. Під час розмови вона випадково назвала ім’я одного зі своїх коханців, добре відомого її співрозмовникам німецького агента-вербувальника.
У 1917 році вона відправляється з незначною місією в Мадрид. У результаті підозри французів у шпигунстві остаточно підтвердилися: вони перехопили радіообмін німецького агента в Мадриді з центром, де той вказав, що перевербований французами агент H-21 прибув до Іспанії й отримав від німецької резидентури вказівку повернутися в Париж.Mata_Hari3

Mata_Hari4 Можливо, що радіоперехоплення було спеціально розсекречено німецькою стороною, щоб позбутися подвійного агента, видавши його противнику.
Маргарету Зелле, відому всім як Мата Харі, було визнано винною і розстріляно на військовому полігоні у Венсенне 15 жовтня 1917 року.

Mata_Hari7

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *