Чому багато людей мають психологію бідності

Є кілька основних причин такої поведінки людини, при яких доступ до багатства для неї перекритий.
Розглянемо найтиповіші для нашого регіону.
biedak-900-6• Нехай малооплачувана, але зате стабільна робота
Людина з психологією бідняка, як правило, вибирає низькооплачувану, але стабільну роботу. У держустановах. Тому що держава завжди забезпечить. А якщо піти в комерційну організацію, то є ризики залишитися на вулиці через певний час. Людина абсолютно не вірить у свої сили і в те, що її досвід і знання будуть затребувані. Переважно так і стається. Йде на нудну, нецікаву роботу, перестає освоювати нове, закисає і стає нікому не потрібним. Замість того, щоб рости і розвиватися.
• Боязнь змін
Знову ж таки, з причини залишитися нікому не потрібним, людина з психологією бідняка боїться змін. Девіз – краще мати трохи, ніж ризикувати і, можливо, втратити все. Люди з психологією бідності ніколи не відкриють свого бізнесу, не будуть освоювати нові сегменти ринку, не підуть здобувати другу вищу освіту в 40 років і ні за що не переїдуть в інше місто у пошуках нового життя в 50!
• Низька самооцінка
Характерна риса людей з психологією бідності. Та й звідки взятися високій самооцінці, якщо людина не живе, а животіє – сіра нецікава робота, яку ще й страшно втратити, відсутність у житті яскравих вражень, зміни місць і обгрунтованих ризиків. Саме тих чинників, які змушують поважати себе за роботу і можливості.
Людина з психологією бідняка не розуміє, що багатство і хороші перспективи розкриваються перед людьми діяльними, які не бояться ризикувати і починати все спочатку.
biedak-900-66 • Небажання бути активним
Очевидно, що для того, щоб домогтися чогось і отримати хороший результат, необхідно постійно докладати зусилль. Наприклад, розглядати пропозиції про цікаву і високооплачувану роботу з більш широким колом обов’язків порівняно з попереднім місцем. І, таким чином, весь час зростати.
Людина з психологією бідності не бажає і не вміє (бо ніколи і не пробував) проявляти активність – боїться шукати нову роботу, бо вважає вже заздалегідь, що не впорається, чи не пропрацьовує, бо впевнений, що нічого не вийде і грошей все одно не буде. Людина пасивна, а тому й бідна.
• Всі повинні
Людина з психологією бідняка переконана, що їй повинні гідно платити. Просто тому, що вона якісно виконує свою роботу. І зарплата у нього має бути така, щоб вистачало і на побут, і на відпочинок, і на дітей, і на себе. Забуваючи при цьому, що вона сам погодилася на роботу з низькою оплатою. І тепер нарікає на скупердяя-шефа.
Людина перекладає відповідальність із себе на інших. Який сенс рухатися, якщо від мене все одно нічого не залежить? Роби – не роби, а результат один – нічого не отримаю.
• Простіше бути економним
Бідняки витрачають сили не на те, щоб прмножити, а на те, щоб утримати. Вони витрачають час на відвідування магазинів, порівнюючи ціни і роблячи покупки там, де дешевше. Вони пишуть і ходять у різні інстанції, домагаючись мізерного зниження оплати за комунальні послуги або одноразової соціальної допомоги, якої навряд чи вистачає на один похід у магазин. Замість того, щоб ці зусилля ефективно витратити на заробіток або пошук гарної роботи.
Придивіться до себе. Чи є у вас хоч одна з перерахованих якостей? І позбавляйтеся в терміновому порядку, якщо щось схоже виявиться. Пам’ятайте, що ваше життя і ваше благополуччя, тільки в ваших руках!

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *