Каньйон Сумідеро, Мексика – місце, оповите легендами

Каньйон Сумідеро – природна пам’ятка мексиканського штату Чіапас. Тут розташований Національний парк, який займає площу близько 21 гектара, а сам каньйон простягається більш як на 30 км.kanon-sumidero (13)

kanon-sumidero (15)

kanon-sumidero (16) Каньйон можна розгледіти як з висоти скель, більшість з яких піднімається заввишки більше ніж на 1000 м, а також з водної гладі річки Гріхальва, яка до того ж кишить крокодилами. Річка Гріхальва перетинає штати Чіапас і Табаско і впадає в Мексиканську затоку.
Гріхальва – одна з найбільших річок країни, її довжина 480 км. Річка названа на честь Хуана де Гріхальви – одного з перших іспанських конкістадорів, який під час своєї експедиції в 1518 відкрив Мексику. Висота скель у каньйоні місцями досягає 1000 м. kanon-sumidero (8)

kanon-sumidero (5)

kanon-sumidero (9) В самому кінці каньйону у 80-х роках ХХ ст. було збудовано найважливіше в  Мексиці джерело електроенергії – електростанцію Чікоасен. Саме в цьому місці і проходить межа, яка відділяє територію державного парку, який було створено в 1972 році  задля того, щоб зберегти у первинному вигляді як сам каньйон, так і живність, яка населяє ці неповторні своїми краєвидами території. Особливо ретельно охороняють від браконьєрів американських крокодилів.kanon-sumidero (11)

kanon-sumidero (4)

kanon-sumidero (3)

Існує також чимало легенд як про каньйон так і про плем’я Чіапа, яке проживало тут. Індіанці цього племені були сильними і безстрашними воїнами на цій землі. Поселилися вони у гирлі потужного дель Сумідеро ще в ХІ ст. і, підкоривши сусідні племена, заснували тут місто Соктом Нандалумі, що в перекладі означає “чорна вода”. Коли їх намагалися захопити іспанські конкістадори, вони наштовхнулися на неймовірне небажання підкорятися захопникам. Іспанці довго не могли справитися із безстрашними воїнами, тоді вони пішли на хитрість і скориставшись “послугою” індіанців-зрадників вони відтіснили плем’я на найвищу точку каньйону. Індіанських жінок з дітьми, та й самих воїнів, очікували жахливі поневіряння у рабстві. Тому кілька сотень індіанців, визнавши поразку від іспанських військ, вважали за краще кинутися в цю ущелину, але не скоритися іспанцям. Таким чином вони прийняли смерть, проие залишилися вільними.kanon-sumidero (2)

kanon-sumidero (6)

kanon-sumidero (10)Каньйон – важлива пам’ятка штату Чіапас, його зображення є на гербі штату. Каньйон Сумідеро – пристанище для багатьох представників дикої природи, в тому числі й для крокодилів. Здійснити поїздку водною гладдю каньйону можна човном з набережної містечка Чіапа де Корсо.kanon-sumidero (1)

kanon-sumidero (14)

kanon-sumidero (7)

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *