Блакитне місто Шефшауен (Chefchaouen) у Марокко

Блакитне місто Шефшауен (Chefchaouen) причаїлося в горах на північному заході Марокко.

Місто можна назвати найблакитнішим у світі, воно відоме своєю архітектурою і тим, що переважна більшість стін будівель у ньому пофарбовані в різні відтінки блакитного і синього. Шефшауен, вважається найкрасивішим містом у країні.

Chefchaouen

chefchaouen-002

chefchaouen-003

chefchaouen-004Мабуть у місцевого населення улюблений блакитний колір – стіни, дахи, двері, віконні рами, лавки і навіть дороги пофарбовані в цей колір. Усе це видовище притягує та заманює туристів.
Найсильніший імпульс до розвитку Шефшауена надав Альгамбрскій едикт від 1492 року, що звелів маврам-мусульман та юдеям залишити Іспанію. Прибулі й осілі у великій кількості тут іспанські мусульмани і євреї сформували зовнішній вигляд марокканського міста за зразками своєї батьківщини, Андалузії.
chefchaouen-007

chefchaouen-010

chefchaouen-011

chefchaouen-020У зв’язку з тим, що протягом століть місто було оголошено священним місцем і відвідини його іновірців було заборонено під страхом смерті, Шефшауен максимально зберіг у недоторканності свій середньовічний вигляд.
chefchaouen-021

chefchaouen-024У 1956 році, коли було проголошено незалежність Марокко, Шефшауен (Chefchaouen) став останнім містом в Іспанському Марокко, де було спущено іспанський прапор. В наш час у цьому місті, як і в багатьох інших цієї колишньої іспанської колонії, багато жителів володіють іспанською мовою, а до самого Шефшауена доволі часто навіддуються іспанські туристи.Chefchaouen

Chefchaouen1 У цьому симпатичному туристичному місті майже немає бруду, сміттєвих куп і смороду відхожих місць. Тут інша проблема – приміські плантації марихуани, завдяки яким Шефшауен носить не надто горде звання «столиці гашишу». Гашиш Марокко на світових ринках цінується дуже високо.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *