У Швейцарських банках виявили тисячі незатребуваних рахунків

Тисячі рахунків, відкритих до 1955 року, які так і не використали з того часу, було виявлено в швейцарських банках, повідомила газета Welt am Sonntag.
Нічийні рахунки були знайдені завдяки новому швейцарському закону, відповідно до якого банкам у цьому році необхідно опублікувати інформацію про рахунки, які були відкриті щонайменше 60 років тому і які залишалися незатребуваними протягом 50 років.
«Це важлива інформація для банків, оскільки дасть можливість їм вести широкий пошук одержувачів незатребуваного багатства до того моменту, як гроші будуть передані уряду», — наводить агентство Рейтер слова представника Швейцарської банківської асоціації.
На думку експертів, така знахідка може допомогти встановити сліди заощаджень нацистів, які вони успішно перевели ще до закінчення Другої світової війни. Крім цього, йдеться про незатребувані рахунки як швейцарців, так і іноземців. При цьому банки не ставили перед собою мети знайти саме нацистські рахунки, наголошують швейцарські регулятори.
За даними видання, було знайдено принаймні один підозрілий рахунок, відкритий німцем у 1940 році. На ньому знаходиться більше тисячі швейцарських франків.
Незатребувані рахунки є досить гострою темою в Швейцарії після того, як в 1990-ті роки Всесвітній єврейський конгрес закликав швейцарські банки повернути активи жертвам голокосту.
Поняття «банківська таємниця» було введено в Швейцарії в 1937 році, коли нацисти конфісковували гроші єврейських сімей у Німеччині. Таким чином, вони отримали можливість вивезти і заховати свої накопичення.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *