Кілька цікавих фактів про пуму

Пума, гірський лев або кугуар. Кішки, які можуть стрибати майже на 6 метрів на здобич, яка ні про що не підозрює, що перебуває в 10-12 метрах від хижака. Тільки уявіть, що б ви відчули, якби це 3-метрова тварина виявилася у вас на шляху! Ось кілька цікавих фактів про цих дивних тварин.
puma2 1. Кугуар, пума, гірський лев – назва залежить від регіону проживання. Ця тварина потрапила до Книги рекордів Гіннеса, як така, що має найбільшу кількість найменувань. Лише англійською їх більше 40!puma2. Найбільше середовище проживання цієї великої кішки, яка любить самотність, у західній півкулі – від Юкону в Канаді до південних Анд у Південній Америці.puma73. Головними джерелами живлення для пуми є олень, лось, толсторог, а також домашня худоба, коні і вівці, особливо в північній частині середовища проживання. Ця кішка не гребує полювати навіть на гризунів і комах.puma14. Дорослі особини виростають до 60-76 см у висоту і близько 2,4 м у довжину. Самці зазвичай важать 53-90 кг, самки – 29-64 кг.puma55. Найменші особини живуть ближче до екватора, найбільші – ближче до полюсів.puma66. Самки досягають статевої зрілості у віці 1,5-3 роки. Зазвичай вони дають потомство кожні 2-3 роки. Виховують потомство тільки самки, люто захищачи своїх дитинчат.puma87. Крім людей, у дорослих кугуарів немає ворогів у природі. Однак ця кішка – не головний хижак на своїй території проживання. У північних регіонах кугуар перетинається з такими хижаками, як бурий ведмідь і вовк. На півдні кугуари змагаються за їжу з ягуарами, які є більшіими від них. А у Флориді її конкурент – міссісіпський алігатор.

puma4_bakış18. Як і всі кішки, пуми – одинаки. Групами живуть тільки матері і дитинчата, а дорослі особини зустрічаються, тільки щоб злучитися. Особливо активні пуми на світанку і після заходу сонця.puma99. Кугуари мають великі передні і найбільші пропорційні задні лапи з усіх представників сімейства котячих. Це дозволяє їм стрибати на великі відстані і бігати на коротких дистанціях з великою швидкістю. Кугуарам приписують вертикальний стрибок на 5,4 метрів. Горизонтально вони стрибають без розгону на 6-12 метрів.puma1310. Пуми можуть бігати до 55-72 км/год, але найбільше пристосовані до коротких потужним забігів, а не до довгих погоней.puma12

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *