Міст Солкан (Solkan Bridge), Словенія

Дуже мальовничий кам’яний залізничний міст знаходиться в Словенії, він розкинувшись над річкою Соча об’єднує дві країни: Словенію та Італію. Він своєю величчю і красою нікого не залишить байдужим, міст Солкан (Solkan Bridge) або ж Солканскій міст повністю створений з каменю і він як би переносить нас в минулу епоху.

solkan-bridge-001

solkan-bridge-002

solkan-bridge-003Хоча міст належить двом країнам, Словенії та Італії, але все ж велика частина цього архітектурного будови належить саме Словенії і ця пам’ятка вважається більшою мірою її. Міст Солкан розташований в районі міста Нова Горіца в західній Словенії в провінції Брда. Довжина моста складає 220 метрів і є найдовшим кам’яним залізничним мостом на планеті.
solkan-bridge-004Будівництво Солканского моста почалося в 1900 році за проектом інженера Орлі та архітектора Джосснер і до 1906 року проект завершили. Таким чином між Словенією та Італією відкрилося нове залізничне сполучення над річкою Соча. Між іншим, головна опорна арка моста з довжиною 85 метрів була найбільшою за величиною аркою в світі і поступилася лише в арці моста Longmen Bridge в китайському Лояне зведеному в 1961 році.
solkan-bridge-007

solkan-bridge-008

solkan-bridge-012Але на жаль під час Першої світової війни, в 1916 році, австрійці в ході битви під Ізонцо відступаючи знищили за собою міст Солкан. Але через 11 років його все ж відновили, внісши кілька змін у конструкцію Солонканского моста для надання йому більшої міцності, для цього бічні арки були перебудовані, їх замість п’яти стало по чотири з кожного боку. Крім міцності це додало йому більше легкості, і він став навіть ще більш красивим.
solkan-bridge-009

solkan-bridge-010За весь час свого існування Солканскій міст став національним надбанням, і в 1985 році уряд країни і суспільство з охорони пам’яток архітектури взяло міст Солкан під охорону, проголосивши цей пам’ятник архітектури та історії національним надбанням Словенії. Багато туристів в своїх маршрутах вибирають як переправу через річку Соча саме залізничний міст Солкан, так як саме цей вид подорожі дозволяє отримати найбільші враження і побачити якомога більше природного багатства Словенії та мальовничої річки Соча з висоти.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *