Тайник із посланням учнів знайшли у Чернівецькій гімназії

У гімназії №5 міста Чернівців під час ремонту знайшли сенсаційний лист із посланням від гімназистів, які навчалися тут у часи румунської окупації Буковини на початку ХХ століття. chernauty2Як повідомляється, під час ремонту в кабінеті біології в стіні виявили таємну нішу, в якій гімназисти, що навчалися тут на початку минулого століття, сховали свої записи. Весь лист не зберігся, тільки окремі його фрагменти. Зрозумівши, що ця знахідка може бути цінною і нести цікаву інформацію керівництво школи звернулося до лінгвістів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, яким удалося розшифрувати тільки частину тексту. З одного боку в ньому написана транскрипція латинських слів, з іншого – вільні виклади думок гімназистів німецькою.
Лінгвістам удалося перекласти лише кілька фраз, які є своєрідним посланням.
Там зокрема було написано таке: “Якщо ви колись знайдете цього листа, знайте, як ми жили, любили Україну і були непокірні, як індіанці”. chernautyСеред клаптиків був і малюнок із томагавком. Серед артефактів у потаємній ніші виявили також три паркетини, на яких зазначено 1853 рік.
Окрім цього у цій самій гімназії у кабінеті фізики під час ремонту знайшли замурований у стіну автентичний порцеляновий умивальник із мідним краном, який виявився абсолютно справним.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *