Кастельфульіт-де-ла-Рока – унікальне містечко над прірвою

Кастельфульіт-де-ла-Рока (кат. Castellfollit de la Roca) – муніципалітет в Іспанії, входить в провінцію Херона у складі автономного співтовариства Каталонія.

Муніципалітет знаходиться у складі району (комарки) Ґарроча. Займає площу 0,67 км². Населення 1048 осіб.Castellfollit de la Roca_1

Castellfollit de la Roca_2

Castellfollit de la Roca_3 Дуже часто звичайні люди будують абсолютно неймовірні міста. Уявіть собі базальтову скелю вулканічного походження метрів 50 заввишки і довжиною приблизно в кілометр, на якій міститься всього лише одна вузенька вуличка і уздовж неї розташовані будинки . Так от, це і є велика частина каталонського містечка Кастельфульіт-де-ла-Рока.
217 000 років тому перша лава сформувала плити (в районі села Batet). Трохи згодом (192 000 років тому) другий потік із вулкана Begudа формує призматичні форми на плитах. Потоки лави застигли і набули химерних форм.
Наприкінці скелі знаходиться оглядовий майданчик.Castellfollit de la Roca_4 Castellfollit de la Roca_5

Castellfollit de la Roca_6На одній стороні скелі стоїть стара церква Сан-Сальвадор, що датується ХІІІ століттям, її неодноразово було перебудовано, проте й понині вона зберегла сліди пізнього ренесансу.
Історичний центр містечка сягає своїми витоками в середньовіччі і складається з темних вузьких вуличок. Будинки старого міста побудовані в основному з вулканічних порід.Castellfollit de la Roca_7

Castellfollit de la Roca_8

Castellfollit de la Roca_9

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *