Гірська річка Верзаска (Verzasca), Швейцарія – річка з кришталево-чистою водою

На півдні Швейцарії, Італійськомовною кантоною Тічино, протікає одна з найчистіших річок світу – річка Верзаска (Verzasca) з неймовірно красивою природою уздовж її берегів. Беручи свій початок з гори Піццо Бароне швейцарських Альп, де з висоти 2864 метрів бурхливим потоком протікає 30 кілометрів і на кінці свого шляху впадає в гірське озеро Маджоре, розташоване між Швейцарією та Італією.

verzasca-river-001

verzasca-river-002

verzasca-river-003

verzasca-river-004Річка Верзаска (Verzasca) – це, мабуть, найкрасивіша річка у всій Європі, якою пишається Швейцарія, її кришталево чисті води ваблять безліч туристів з усього світу. Але купатися в ній, мабуть, не всі зможуть, тому що води тут дуже холодні, температура не перевищує 7-10 градусів і ризикнути в неї увійти зможе не кожен, та й бурхливі підводні течії в деяких місцях дуже небезпечні для плавців. Але все одно охочих скупатися в цій чистій воді, з різнобарвним кам’яним дном чимало.
verzasca-river-007

verzasca-river-010

verzasca-river-013

verzasca-river-014Щоб уберегти приїжджих туристів від таких нерозумних вчинків місцеві жителі влаштовують нагляди, і попереджають відпочивальників про небезпеку. Також уздовж річки стоять попереджувальні знаки. Купатися все ж у деяких місцях можна, річка, протікаючи за багато сотень років, проробила в горах западини, які схожі на ванни, але природного походження з полірованого шаруватого різнобарвного каменю, ці «ванни» прогріває сонце і вода тут не така холодна.
verzasca-river-015

verzasca-river-018

verzasca-river-019

verzasca-river-020Річка Верзаска не надто глибока, максимальна глибина становить близько 15 метрів, але завдяки своїй чистій воді манить, немов магніт дайверів, які роблять з глибин приголомшливі знімки. Але для цього потрібно бути добре підготовленим, так як не забуваємо, що тут дуже холодна вода. З дна озера добре проглядається не тільки підводний світ, але навіть і те, що знаходиться над поверхнею води, наприклад, що з’єднує береги річки двухарочний Римський міст початку XVII століття і людей походжав по ньому.
verzasca-river-021

verzasca-river-022

verzasca-river-023

verzasca-river-025Річку супроводжують по обох її берегах чудова середземноморська рослинність, скелясті гори, каштанові ліси і зелені виноградники, створюючи нереально-гарний пейзаж. Здавалося б, вода настільки чиста і красива, що для риби тут має бути рай, але з якихось незрозумілих причин її тут немає. Існувала думка, що це через підвищену кислотність річки, але дослідження, яке було проведено в 2009 році, цього здогаду не підтвердило і за рівнем кислотності річка Верзаска нічим не відрізняється від більшості інших річок, так, що це до цих пір залишається загадкою.
verzasca-river-027

verzasca-river-030Ще однією відомою пам’яткою річки Верзаска є Дамба Верзаска, яка була зведена в 1959 році, її висота сягає 220 метрів, побудована дамба була для того, щоб обмежити кількість води, що впадає в озеро Маджоре. Відомою вона стала після того, як з неї зробив стрибок сам “агент 007” – Джеймс Бонд (Пірс Броснан), тут знімалася сцена для однієї з частин цього фільму, а саме – «Золоте око». Нині подібний стрибок може повторити будь-який бажаючий “сміливець”, так як тут встановлено майданчик для банджи-джампінгу і після такого стрибка яскраві спогади на все життя гарантовані!
У долині річки Верзаска можна побачити село, багато будинків в якій побудовані з шаруватого каменю – гнейс, багатьом будинкам тут налічується понад 400 років. Але колись на це селище була завалена величезна снігова лавина, що зійшла з альпійських гір і погребшая його повністю. На згадку про цю сумну подію на високій церкви села поставлена ​​червона позначка, саме до цієї позначки лежав тут сніг.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *