Терракотова армія – одне з чудес світу

Теракотова армія – чудо світу, про яке багато хто чув. Однак, археологія донині намагається відкрити його секрети. Як стародавні майстри змогли створити те, що ніхто до них не робив. terrakotova_armia Зібрати восьмитисячне військо з глини? Сьогодні, наука ХХІ століття й надалі продовжує робити вражаючі відкриття. І показує нам знамениті чудеса світу, з абсолютно нового боку.
221 рік до н.е. У Мексиці росте Тіотіокан, якому належить стати найбільшим із древніх міст Америки. У Єгипті в Олександрії споруджується 130-метровий маяк, одна з найвищих споруд у світі. А в Китаї починають створювати одне з найнеймовірніших творінь в історії людства.
А понад 2000 років потому, в 1974 році неподалік від міста Сіань, селяни, копаючи колодязь, виявили цей скарб.
Доступ у підземне житло першого імператора Цинь захищала складна система пасток. Ями, оманливі двері, лабіринти з тупиками призначалися для того, щоб ніхто не зміг порушити спокій мертвого владики. Окремі сміливці, звісно, намагалися пробратися до гробниці і, можливо, несли з собою які-небудь речі. У китайських літописах згадувалося про полководця, який потребував грошей і наказав розкрити найбагатшу усипальницю Китаю. Загін охоронців не впорався з армією, і значну частину приміщень було розграбовано. Першими, хто виявив справжнє багатство – твори стародавнього мистецтва, стали археологи, які проникли всередину одного з пагорбів, що покривають широке імператорська поховання. Розпочаті незабаром розкопки відкрили світу унікальні предмети: тисячі фігур із глини, ціле військо, якому належало битися за імператора на полях потойбічного світу.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *