Унікальний архіпелаг Сокотра

Сокотра – це невеликий архіпелаг континентального походження. Відокремившись від Африки більше 6 млн. років тому він зберіг доісторичні види флори і фауни. Достовірна краса епохи пліоцену полонить глядача багатовікової непорушністю. Але не розповідає про події торкнулися крихітну ділянку суші в Індійському океані.

sokotraУ його історію ввійшла трьохсотлітня торгівля пахощами, захоплення Олександром Македонським для отримання унікальної рослини алое, заміна корінних жителів греками (нащадки яких живуть там досі). Він був притулком піратів, і видобутком португальців, ваххабітів, англійців (почитали його за зручне географічне положення). Не одноразово входив у володіння султанату аж до 30 листопада 1967 року, що дати ознаменувала перший день незалежності Народної Республіки Південного Йемін.
Знову відкритий для дослідників і відвідувачів, він став центром уваги ООН та міжурядового альянсу декількох держав. І з початку 90-х років XIX століття увійшов в програму збереження природного середовища островів і забезпечення сталого розвитку економіки.
З 2003 року був включений ЮНЕСКО до числа 440 біосферних резерватів програми «Людина і біосфера»
Socarta IslandАрхіпелаг складається з шести островів:
1. Однойменний острів Сокотра площею більше 3,6 тис. км.,
2. Острів Абд-ель-Курі,
3. Острів самхит в перекладі «Брати», що складається їх двох невеликих островів. Різнойменний варіант «Аль-Іхван»
4. Острів Дарсі,
5. Скала Сабуні,
6. Скала Каль-Фар’ун.
Віддаленість Сокотри від континенту на 350 км. відбилася на місцевому населенні. Островетяне самодостатні, вони оптимістично дивляться на життя і з повагою ставляться до навколишньої природи. Тут шанують традиції, кажуть на своїй власній мові – сокотрійском, і складають особливі афористичні чотиривірші теметхель. На острові проживає близько 43 тис. осіб, 33 з них населяють головне місто Хадібо ще пара сотень живе на островах Абд-ель-Курі і самхит, решта острова нежилі. sokotra2З 1999 року на острові функціонує крихітний аеропорт і створені кемпінги для прийому туристів, близько 2000 осіб на рік. Проте до цих пір багато остров’яни живуть без водогону і електрики.
Завдяки своїй ізольованості він має власними ендемічними формами флори і фауни.
Так більше третини з 800 видів рослин зустрічаються тільки на Сокотрі: Сокотрово Драконові дерево, Дорстені гігантська, алое – кращий з його видів та інші.
Туристичні подорожі на острів Сокотра / Острів SocotraСпісок птахів серед ендеміків поповнюють сокотранскій довгохвостий шпак і горобець, золотокрилий березка, нектарніця, серед тварин – особливий вид газелі – сокотрійская газель, кажани і мускусний кіт.Socarta Island_1 Сокотра займає три географічні зони: вузькі прибережні рівнини, вапнякове плато з кастровое печерами і гори Хагьер до 1525 м. у висоту.
Вражаючі пейзажі створені для декорації фантастичних детективів і космічних історій.
Тут можна вдосталь помилуватися природою унікальних морських заповідників, зануритися в теплі води на казкових пляжах ДеЛіша; і лагуни Qarya, місці проживання рідкісного виду фламінго; пройти через зелене серце острова – ущелина Ayhaft заросле Ладанова деревами; побачити найбільший ліс драконових дерев (. більше 2 млн примірників) і різнокольорові води лагуни Detwah – візитної картки острова.
Ви можете відвідати каньйон Defarho і Ваді De’erhor з прісноводним струмком і озером, в яке можна зануритися після довгого шляху і загадати бажання. Легенди свідчать, що каньйоні став притулком джинів.
Туристичні подорожі на острів Сокотра / Острів SocotraІсследовать печеру Degub і попустувати на піщаних дюнах Hayf і Zahek. Вас чекатиме справжня подорож в гори. Підйом до печери Hoq що знаходиться на висоті 700-800 метрів над рівнем моря не простий, але захоплюючий. Він вартий того, щоб особисто стикнутися з небаченими за розмірами сталактитами і сталагмітами.sokotra3 Фотографії не передають і десятої частки красот природних пейзажів, це підтвердять всі хто відвідав острів раз і прагне його провідати. Тому потік туристів з кожним роком збільшується на вагомий відсоток.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *