«Стіна Плачу» або «Західна Стіна» – місце, яке ніколи не покидає Божественне присутність.

Згадки про Західну Стіні Храму трапляються ще в ранніх єврейських текстах, хоча повної впевненості в тому, що там говориться про нинішню Західну Стіну – символі віри і надії, місце паломництва і молитов багатьох поколінь євреїв, все-таки немає.

western_wall_10

western_wall_2 Першим, хто вжив термін «Західна стіна», залишивши своїм нащадкам усю інформацію саме про ту стіні, яку можна бачити сьогодні, був Ахімааца бен Палтіель, що жив ще у далекому XI ст.
Багатьох людей і до нині хвилює питання, чому святиня іудаїзму має саме таку назву – Стіна Плачу. Щоб знайти відповідь, слід купити путівку до Ізраїлю і хоч трохи зануритися в історію. Вся справа в тому, що для євреїв величезною святинею був Храм, який розташовувався на Храмовій Горі. western_wall_3

western_wall_4 Після руйнування Храму вціліти вдалося лише єдиному фрагменту стіни Храмової Гори (в 60 м завдовжки, 22 м заввишки). Про те, що йому буде призначено залишитися неушкодженим, заявив сам Творець і про це говориться в міндраше, записаному дві тисячі роківтому. Євреї твердо вірять у те, що цю стіну ніколи не покидає Шхіна – Божественне присутність.western_wall_5

western_wall_7Спостерігаючи за тим, як євреї, приходячи до стіни, постійно моляться до Всевишнього, оплакуючи при цьому свій зруйнований Храм, араби й дали їй назву «Стіна Плачу». Найменування «Стіна Плачу» або «місце плачу» досить часто трапляється в англійській літературі XIX ст. Такої назви немає в івриті, проте там є своє найменування – Котель Маараві, що в перекладі означає «Західна Стіна». Саме таку назву (Western Wall) можна часто зустріти й англійською. Пояснення тут досить просте – вцілілий фрагмент стіни знаходиться із західного боку Храмової Гори.

western_wall_8

western_wall_at_night

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *