Найдовші міста в світі

Найдовше місто в світі – це столиця Мексики – Мехіко (ісп. Ciudad de México). Його протяжність становить 200 км. У п’ятірку за цим показником також увійшли Сочі – 148 км, Кривий Ріг – 126 км, Пекін – 107 км і Токіо – 92 км.

Мехіко – взагалі одне з найбільших міст у світі. Його площа становить 1485 кв. км. Тут проживає 19,7 млн осіб. За чисельністю населення з ним змагаються тільки китайський Шанхай (18,9 млн осіб) і портове місто на півдні Пакистану Карачі (18,0 млн осіб).

Sochi (1)Не викликає подиву, що в п’ятірку найбільш протяжних міст входять Пекін і Токіо. Адже вони є столицями провідних світових держав. Це найбільші індустріальні та торгові міста світу. А ось вклинитися між ними Сочі і Кривий Ріг не так відомі за межами своїх країн.

Krivoy_Rog

Сочі за чисельністю населення найменший містечко в цій п’ятірці (415 тис. осіб). Хоча останнім часом про нього дізнаються все більше і більше. Адже Сочі – не тільки відомий курорт Росії, а й столиця зимової Олімпіади 2014.

А ось Кривому Рогу взагалі нічим було б і похвалитися, якби не займане третє місце в рейтингу довгих міст. Кривий Ріг знаходиться в Дніпропетровській області на Україні. Природно, що він навіть не обласний центр. Хоча чисельність населення за українськими мірками у нього пристойна (майже 670 тис. осіб).

long_town_70471849_Але, саме Кривий Ріг найбільш яскраво впадає у вічі серед довгих міст. Адже площа, яку він займає, складає всього 430 кв. км. Якщо розділити її на довжину (126 км), виходить, що середня ширина міста менше 3,5 км. У Мехіко ця величина складе – 7,4 км, Сочі – 8,43 км, Токіо – 23,7 км, Пекін – 157 км. Виявляється, що Кривий Ріг ще і найвужче з найбільш протяжних міст у світі. Дивлячись на нього з літака, здається, що у місті є лише одна довга вулиця.

65306225_long_town_1

You may also like...

6 Responses

  1. Александр сказав:

    салам с Кривого Рога, а вот жить и ездит на работу не весело, по 1.5 часа на работу и столько же после работы ехать домой.

  2. Йошкар-Ола сказав:

    В 1939 р., після возз’єднання західноукраїнських земель УРСР , 4 грудня місто стає обласним центром Станіславської області. Почався процес перейменування вулиць на честь українських діячів, але через війну він не був завершений.

  3. Здравствуйте, предлагаем Вам услуги комплексного продвижения вашего сайта, подробнее с нашими услугами Вы можете ознакомиться по ссылке http://www.anacron.ru/ Извините за беспокойство.

  4. Мирослав сказав:

    Доброго дня. Місто Карачі не є індійським – це місто в Пакистані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *