До будівництва Палацу Миру в Гаазі долучився “цілий світ”

Палац Миру в Гаазі, що на площі Карнегі, – той самий, у якому засідає Міжнародний суд ООН і третейський суд. Ця неймовірно красива чотирикутне будівля з внутрішнім двориком і фонтаном, оточена ландшафтним садом в англійському стилі, втілила мрію початку ХХ ст. про мир у всьому світі, яка тоді ще здавалася досяжною.

gaaga-dvorec-miraБудівництво палацу як місця розміщення третейського суду було завершено в 1913 р. Фінансував споруду Ендрю Карнегі. Будівлю створювали за проектом французького архітектора і вона стала майже точною копією Ратуші міста Кале ХVIІ ст., поєднавши характерні риси готики, романського і візантійського стилів. Його екстер’єр відрізняють, насамперед, контрастне поєднання червоної цегли зі світлим піщаником, а по-друге – впізнавана кутова вежа висотою близько 80 м. Третьою характерною особливістю конструкції та інтер’єру палацу є те, що його будували й облаштовували, так би мовити, всім миром: багато деталей обстановки або обробки були подаровані державами-учасницями першої конференції про роззброєння в 1907 р.
Першим, хто виступив з ідеєю створення подібної установи, став російський імператор Микола II на першій мирній конференції в Гаазі.

gaaga-dvorec-mira1

The International Court of JusticeТак, найпримітніша годинникова вежа стала даром Швейцарії в 1912 р. Сірий граніт у зовнішній обробці будівлі – подарунок Норвегії та Швеції. Фонтан у внутрішньому дворику було створено на Королівській порцелянової фабриці в Копенгагені. Ковані вхідні ворота із заліза з бронзовими медальйонами стали даром Німеччини. Вхідні двері в стилі ар-нуво з бронзи і скла подарувала Бельгія. Колони і пілястри в холах і галереях палацу зроблені з білого італійського мармуру. Японські шовкові панно, які вручну виткали 48600 ткачів, прикрасили стіни японської зали. Вази з майоліки у формі корони подарувала Угорщина, а канделябри з кришталевими світильниками, оброблені богемським напівдорогоцінним камінням, прибули з Австрії.gaaga-dvorec-mira8

gaaga-dvorec-mira9_Medalon-na-vorotakh-DvortsСеред інших доповнень до інтер’єру палацу – бюст Махатми Ганді (Індія), мармурова статуя «Мир» (Польща), бюст Андреса Біло (Венесуела), статуя «Світ через справедливість» (США), статуя «Христос Андський» (Аргентина), мармурова копія трону кносського царя Міноса (Греція), один із найбільших килимів Хереке в Європі (Туреччина), порцелянові вази з перегородчастою емаллю (Китай), слонові бивні (Таїланд) і цінні породи дерева для обробки з Бразилії.
Дар Російської імперії став першим з подарунків, зроблених країнами для створення палацу. Це ваза з яшми, декорована позолоченим рельєфом, зростом з людину і вагою більше 3 тонн.

gaaga-dvorec-mira6

gaaga-dvorec-mira4Міжнародний суд ООН розміщується у палаці з 1946 р. У 1999 р. тут з ініціативи Кофі Аннана, тодішнього генсека ООН, було відкрито музей історії функціонування цього суду та інших організацій, що базуються в палаці. Крім того, в цьому ж будинку знаходиться одна з найбільших бібліотек міжнародних видань з юриспруденції.
До палацу не можна потрапити просто так, але в певні вихідні дні місяця він відкритий для організованих групових екскурсій. Гостей проводять по Великому і Малому залах правосуддя, а також Японській залі і галереях. Фото- і відеозйомка всередині заборонені. Сад навколо палацу закритий для публіки, але один раз на місяць, по неділях, тут також проходять екскурсії з гідом.
Адреса: Carnegieplein 2.gaaga-dvorec-mira7

gaaga-dvorec-mira2

You may also like...

1 Response

  1. remontuk.com сказав:

    Так, в свое время и Гааз , по словам русского адвоката А. Ф. Кони, «столкнувшись со страшным миром тюрем и пересылок, испытал сильнейшее потрясение и навсегда перестал жить для себя».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *