Найвища ціна подарунку

Один продавець, який стояв за прилавком свого магазину, розсіяно дивився на вулицю. Маленька дівчинка підійшла до його магазину і буквально прилипла носом до вітрини. Її очі заблищали від захоплення, коли вона побачила те, що шукала.

Вона увійшла всередину і попросила, щоб їй показали бірюзове намисто.
– Це для моєї сестри. Ви можете красиво загорнути їх? – запитала дівчинка.
Власник з недовірою подивився на малечу і запитав:
– А чи є у тебе гроші?
Без жодного сумніву вона вийняла з кишені хустинку, висипала з неї на прилавок весь дріб’язок, що там був, і запитала, щасливо посміхаючись:
– Цього вистачить?
Там було всього кілька дрібних монет. Але дівчинка з гордістю продовжувала:
– Знаєте, я хочу подарувати це своїй старшій сестрі. З тих пір як померла наша мама, сестра піклується про нас, а на себе у неї не залишається часу. Сьогодні день її народження і я впевнена, що вона буде дуже щаслива отримати таке намисто, воно дуже личитиме до кольору її очей.
Чоловік узяв намисто, пішов углиб магазину, приніс футлярчика, поклав туди бірюзу, загорнув синьою стрічкою, і навіть зав’язав бантика.
– Тримай! – сказав він дівчинці. – І неси хутко, тільки обережно!
Дівчатко вибігло щасливе і підстрибом помчало до дому. Робочий день добігав кінця, коли поріг того ж магазину переступила молода дівчина. Вона поклала на прилавок знайомий продавцеві футляр й окремо обгортковий папір, і розв’язаний бант.
– Це намисто було куплене тут? Скільки воно коштувало?
– А! – сказав господар магазину, – вартість будь-якого виробу в моєму магазині – це завжди конфіденційна домовленість між мною і клієнтом.
Дівчина заявила:
– Але у моєї сестри було лише кілька монет. Намисто зі справжнісінької бірюзи, але ж? Воно має коштувати дуже дорого. Це нам не по кишені!
Чоловік узяв футляр, з великою ніжністю і теплотою загорнув в упаковку ще раз, вручив дівчині і при цьому сказав:
– Вона заплатила найвищу ціну … Більше, ніж міг заплатити навіть дорослий: вона віддала все, що мала.
Тиша запанувала у маленькому магазинчику, і дві сльози скотилися по обличчю дівчини, що стискала у тремтячій руці невеличкий згорток …

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *